آمار امیدبخش صالح‌آبادی درباره بازار ارزی کشور

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۰/۰۹/۲۴
رییس ‌کل بانک مرکزی با اشاره به عرضه حدود ۲۰ میلیارد دلار، ارز در سامانه نیما در ۸ ماهه ابتدای امسال، گفت: بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است و اجازه هیچ‌گونه کمبودی را نمی‌دهد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، دکتر علی صالح‌آبادی رییس ‌کل بانک مرکزی درباره وضعیت بازار ارز، گفت: امسال وضعیت کشور در حوزه ارز از نظر اسکناس و حواله بسیار مناسب است؛ در ۸ ماهه ابتدایی امسال حدود ۲۰ میلیارد دلار، ارز در سامانه نیما عرضه شده است.

وی افزود: از ابتدای امسال حدود ۳۶ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شده که این رقم معادل کل سال قبل است.

رییس ‌کل بانک مرکزی ادامه داد: در حوزه اسکناس نیز حدود ۱.۳ میلیارد دلار در بازار متشکل ارزی معامله شده که این عدد بیش از ۳ برابر مدت مشابه پارسال است.

صالح‌آبادی با بیان اینکه وضعیت ارزی کشور مناسب است، تصریح کرد: فروش نفت، فرآورده‌ها و محصولات غیرنفتی به خارج خیلی خوب است و مشکلی در سامانه‌ها و بازارهای رسمی نداریم؛ عرضه‌ها به خوبی تا پایان سال انجام می‌شود و با توجه به اینکه هیچ گونه کمبود و محدودیتی نداریم، بازارها نسبتا متعادل است.درباره بازارهای غیررسمی ممکن است حسب انتظارات تغییراتی وجود داشته باشد که در حال حاضر این موضوع نیز تعدیل شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان ادعا کرد که بازار ارز در مدیریت بانک مرکزی است؟ توضیح داد: بانک مرکزی با تامین ارز با همکاری همه بخش‌ها و صادرات نفتی و غیرنفتی بر بازار ارز مسلط است و اجازه ایجاد هیچ گونه کمبودی را نمی‌دهد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000