شهردار یزد در دیدار با مدیر شعب استان؛

نقطه قوت تسهیلات بانک مسکن، نظارت دقیق و مصرف صحیح تسهیلات است

مدیرشعب استان و شهردار یزد در راستای افزایش و ارتقاء همکاری و مراوادت با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مدیرشعب استان یزد ضمن تبریک انتصاب ابوالقاسم محی‌الدینی به عنوان شهردار یزد اظهار داشت: شکوفایی و رونق ساخت و ساز و تولید مسکن در کشور موجب رشد اقتصادی و گردش مالی می شود.

محمد غفوریان با اشاره به عاملیت بانک مسکن در طرح‌های حمایتی دولت در بخش مسکن مانند طرح مسکن مهر ، طرح اقدام ملی مسکن و همچنین نهضت ملی مسکن گفت: حسن ارتباط بانک با دیگر دستگاههای متولی در امر ساخت و ساز که شهرداری یکی از سازمان های مرتبط و موثر می باشد موجب تسریع در پیشبرد امور و تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان می‌ شود.

غفوریان یکی از دغدغه های بانک را آگاهی به شهروندان درخصوص انواع تسهیلات و خدمات قابل ارائه توسط بانک عنوان کرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت ها و فضاهای اطلاع رسانی تبلیغاتی شهرداری می تواند اطلاع رسانی خدمات و تسهیلات بانک به شهروندان را تسهیل کند.

وی با اشاره به اینکه عمده درآمد شهرداری از محل اخذ عوارض در حوزه مسکن می باشد گفت: توجه بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در حوزه اعطای تسهیلات مسکن به مجوزهای ساخت و ساز اخذ شده از سوی شهرداری، دارای اهمیت بسیار بوده و واحدهای مسکونی که فاقد مجوزهای لازم از سوی شهرداری باشند امکان دریافت تسهیلات را نخواهند داشت. از همین رو توسعه روابط و تعامل بیشتر بین بانک و شهرداری می تواند موجب دسترسی بهتر شهروندان به خدمات ارائه شده از سوی شهرداری و تسهیلات بانک مسکن شود.

مدیر شعب استان با ارائه گزارشی از پرداخت تسهیلات ساخت و خرید در استان از ابتدای سال تا کنون، حجم تسهیلات پرداختی در بخش ساخت و خرید مسکن را نشان دهنده قدرت تاثیرگذاری و نقش بانک در حوزه مسکن دانست که توانسته است با اتخاذ سیاستی اصولی و صحیح، به بهترین شکل صورت پذیرد.

محمد غفوریان با اشاره به موضوع بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده افزود: اطلاع رسانی مشترک از تسهیلات حمایتی بخش بافت فرسوده در محدوه بافت هدف و استفاده از ظرفیت و سهمیه تخصیص داده شده به استان در جهت بهره برداری از اراضی خالی میان بافتی و افزایش جمعیت پذیری در بافت فرسوده بسیار حائز اهمیت می باشد.

شهردار یزد ضمن ابراز خرسندی از همکاری با بانک مسکن؛ یکی از نقاط قوت در پرداخت تسهیلات توسط بانک مسکن را نظارت دقیق و مطابق قانون این بانک بر تسهیلات پرداخت شده دانست.

ابوالقاسم محی الدینی در ادامه افزود: یکی از دلایل مراجعه مشتریان به شهرداری جهت اخذ پروانه فنی ساختمان، استفاده آنان از تسهیلات بانک مسکن می باشد که همین امر موجب ارتقاء سطح کیفی ساخت و ساز، استحکام و طول عمر بنا و جلوگیری از بروز خسارت جانی و مالی در هنگام وقوع بلایای طبیعی می شود.

وی ضمن تاکید و توجه بر اهمیت بازسازی و بازآفرینی بافت فرسوده شهری گفت: ساخت مجتمع های مسکونی به عنوان خانه-محله با ادغام پلاک های بافت فرسوده و تجمیع آنها در دستور کار شهرداری یزد قرار دارد. محی الدینی بزرگترین مزیت احیای بافت های فرسوده را جلوگیری از تخریب بافت و همچنین پیشگیری از مهاجرت ساکنین بومی از بافت های فرسوده به دیگر مناطق شهری خواند.

شهردار یزد ضمن استقبال از طرح اطلاع رسانی مشترک انواع تسهیلات قابل پرداخت توسط بانک مسکن، آن را موجب گسترش و افزایش ساخت و ساز قانونی و باکیفیت دانست.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000