موافقت با رفع محدودیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در سال آینده

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تبصره‌های ابتدایی بودجه ۱۴۰۱ بررسی شد و نمایندگان با رفع محدودیت بانک‌ها برای انجام سرمایه‌گذاری موافقت کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، محمد خدابخشی، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: تبصره‌های یک تا ۵ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در جلسه امروز با حضور پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه، کارشناسان دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در جلسه قبل این کمیسیون تبصره‌های بودجه به کمیته‌های تخصصی برای بررسی واگذار شده بود که در این نشست گزارش کمیته اقتصادی در مورد ۵ تبصره ابتدایی بودجه در حوزه‌های نفت و روابط مالی آن با دولت و صندوق توسعه ملی، شرکت‌های دولتی و واگذاری آن‌ها، تامین مالی خارجی (فاینانس)، مشارکت با بخش غیردولتی برای اجرای طرح‌ها و تامین مالی داخلی از محل اوراق مالی اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تبصره ۱ در خصوص حوزه‌های نفت و روابط مالی آن با دولت و صندوق توسعه ملی مراعا ماند و به جلسه دیگر واگذار شد، اظهار کرد: اعضای کمیسیون در تبصره دو بودجه با توجه به مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید در خصوص سرمایه‌گذاری بانک‌ها به دلیل رشد منفی سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر در کشور با رفع محدودیت بانک‌ها موافقت کردند تا آن‌ها بتوانند، از طریق شرکت‌های تابعه خود سرمایه‌گذاری کنند.

خدابخشی بیان کرد: همچنین کمیسیون برنامه و بودجه براساس آیین نامه جدید مجلس در مورد نحوه بررسی بودجه در حال جمع بندی گزارش خود در خصوص کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای ارائه به صحن علنی است و روز یکشنبه در مجلس آن را قرائت خواهد کرد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000