خاندوزی به مناسبت سالروز تاسیس بانک مسکن عنوان کرد:

ماموریت ویژه بانک مسکن در هشتاد و سه سالگی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه اجرای طرح نهضت ملی مسکن منجر به تحولی عظیم در حوزه مسکن می شود خاطر نشان کرد: نقش بانک مسکن به عنوان یکی از بانک‌های عامل در این زمینه حیاتی خواهد بود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی طی پیامی هشتاد و سومین سالگرد تاسیس بانک مسکن را تبرک گفت.

در متن پیام وزیر امور اقتصادی و دارایی آمده است:

هدف غایی و وجودی بانک مسکن از ابتدای تاسیس تا به امروز تامین مالی عرضه و ساخت مسکن و خانه دار شدن مردم و همچنین توسعه تامین مالی مورد نیاز این حوزه برای ایجاد سرپناه برای خانوارها بوده است و این مسئله در دوره جدید خدمت‌رسانی دولت به ملت خطیرتر از گذشته نیز شده است چون میزان رشد قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مسکن به سطوح بسیار نامطلوبی رسیده و سهم تامین مالی بانک در ساخت و خرید مسکن نیز وضع بهتری ندارد.

امروز ریاست محترم جمهوری ماموریتی را بر دوش دستگاه‌های اقتصادی به ویژه بانک‌ها گذاشته که اجرای صحیح آن می‌تواند منجر به تحولی عظیم در حوزه مسکن مردم باشد. این ماموریت مهم ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در طول ۴ سال پیش روست و نقش بانک مسکن به عنوان یکی از بانک‌های عامل در این زمینه حیاتی خواهد بود. چراکه بانک مسکن، به عنوان یک بانک توسعه‌ای تخصصی در حوزه مسکن و توسعه شهری، با پشتیبانی از اجرای اهداف کلان دولت در توسعه کمی و کیفی بخش مسکن و رونق آن، نقش موثری در توانمندسازی مالی فاقدین مسکن، تامین مالی، اجرای برنامه‌های مالی بانکی طرح‌های توسعه‌ای دولت در حوزه مسکن و توسعه شهری و بازآفرینی شهری ایفا می‌کند.

امروز بانک مسکن در حالی هشتاد و سومین سالگرد حیات سازنده و رو به رشد خود را طی می‌کند که تسهیل فرآیند تامین مالی حوزه مسکن و توسعه شهری و اعطای تسهیلات جهت تامین مسکن کلیه خانوارهای نیازمند مسکن و ارایه خدمات مالی، بانکی و مشاوره‌ای به فعالان این حوزه، در برنامه‌های پیش رو می‌بایست به عنوان یکی از مهمترین اهداف و برنامه‌ها در دستور کار این مجموعه قرار بگیرد.

در این میان بر کسی پوشیده نیست که بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی باید برای تقویت تامین مالی خود نیازمند حمایت‌هایی نیز از سوی دستگاه‌های مرتبط هست و بدون شک مجلس و دولت نیز بر وظایف ویژه این بانک به خصوص در سال‌های آتی واقف هستند و راهکارهای لازم جهت تقویت منابع مالی بانک مسکن را مورد توجه و بررسی قرار خواهند داد. تاسیس صندوق‌هایی که در طرح نهضت ملی مسکن پیش بینی شده است و می‌تواند علاوه بر اینکه فشار تامین مالی را از منابع داخلی بانک مسکن کم کند، به توسعه فعالیت‌های این مجموعه نیز کمک بسزایی داشته باشد.

هر چند در طول سال‌های گذشته شرایط به وجود آمده از مسئله بیماری کرونا گرفته تا تحمیل تحریم‌های ظالمانه علیه ملت و کشور عزیزمان موجب شده تا مسیر دست‌یابی به قله‌های پیشرفت با پستی و بلندی‌های مختلفی مواجه شود، اما بر این باورم که با همت والای مدیران، معاونین و کارکنان خدوم بانک مسکن، می‌توان همانند یک موتور پیشران به تحقق برنامه‌های دولت در نهضت ملی مسکن سرعت بیشتری بخشید.

در پایان ضمن عرض تبریک به مناسبت هشتاد و سومین سالگرد تاسیس بانک مسکن، به همه همکاران خودم در این مجموعه پویا و تخصصی خدا قوت و خسته نباشید می‌گویم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000