جعفری:

مطالعات ایجاد ۱۶ شهر جدید در دستور کار است

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید از انجام مطالعات ایجاد ۱۶ شهر جدید و برنامه‌ریزی برای تاسیس ۴۶ شهرک اختصاصی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه، در جلسه بررسی و هماهنگی اجرای برنامه‌های حوزه مسکن سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید از انجام مطالعات ایجاد ۱۶ شهر جدید و برنامه‌ریزی برای تاسیس ۴۶ شهرک اختصاصی خبر داد و بر زیست‌پذیر کردن شهرها تاکید کرد.

علیرضا جعفری با یادآوری اینکه یکی از اهداف شرکت، مدیریت توزیع جمعیت در فضاهای شهری بر اساس آمایش سرزمینی است بر ایجاد فضا و ظرفیت زیست مطلوب در شهرهای کشور و از جمله شهرهای جدید تاکید کرد و گفت: مطالعات ایجاد ۱۶ شهر جدید هم‌اکنون بر اساس ظرفیت جمعیت‌پذیری استان‌ها، کلانشهرها و مادرشهرها در دستور کار مطالعاتی شرکت عمران شهرهای جدید است.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ادامه داد: در کنار ایجاد شهرهای جدید، مقدمات ایجاد ۴۶ شهرک به عنوان شهرک‌های اختصاصی با قابلیت کاربری‌های تخصصی نیز در برنامه قرار دارد.

وی شهرک‌سازی را الگو و مدلی در حوزه توسعه کالبدی فضای شهری برشمرد و توضیح داد: در تلاش هستیم تا با رونق گرفتن شهرک‌سازی در شهرهای جدید علاوه بر مدیریت جمعیت و شهرسازی، بتوانیم الگوی شهرهای ایرانی اسلامی را پیاد‌ه‌سازی کنیم.

جعفری تصریح کرد: در شهرک‌سازی موضوع‌های هویت‌بخشی، زیست مطلوب شهری به عنوان یک ظرفیت برای آینده شهرها مورد تاکید است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000