به زودی صورت می‌گیرد؛

ابلاغ آیین‌نامه واحد پرداخت وام بدون ضامن به شعب بانک‌ها

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
رییس شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: آیین‌نامه واحد پرداخت تسهیلات خرد ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به زودی به همه بانک‌ها در سراسر کشور ابلاغ می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، محمدرضا فرزین از تشکیل جلسه شورای هماهنگی بانک‌های دولتی برای ایجاد آیین نامه واحد شبکه بانکی در ارتباط با اعطای تسهیلات خرد ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به متقاضیان خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما این است همه بانک‌ها طبق یک آیین نامه واحد عمل کنند، افزود: سیستم بانکی از این طرح حمایت می‌کند اما ممکن است گاهی در برداشت از آیین نامه‌ها مشکلاتی پیش آمده باشد که آن‌ها هم اصلاح می‌شوند و این یک رویه معمول در کل نظام بانکی خواهد شد.

رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی ادامه داد: در مجموع دو عامل میزان تسهیلات پرداختی خرد و نحوه پرداخت تسهیلات خرد باید از هم تفکیک شوند.

به گفته فرزین، میزان تسهیلات پرداختی همان روال گذشته را دارد؛ یعنی افرادی که تقاضای دریافت وام خرد داشتند و از شرایط لازم نیز برخوردار بودند، اکنون می‌توانند وام خود را دریافت کنند اما دیگر نیازی به ضامن ندارند؛ ضمن اینکه شرایط دریافت این تسهیلات سهل‌تر است.

رییس شورای هماهنگی بانک‌ها خاطرنشان کرد: البته امروز توافق شد به علت اینکه به پایان سال نزدیک می‌شویم و همزمان نیز نیاز مردم به تسهیلات خرد افزایش می‌یابد، تلاش کنیم بخشی از این تسهیلات خرد را در بانک‌ها افزایش محسوسی دهیم تا نیازهای مردم هم برطرف شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000