پرداخت بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد ریال وام ودیعه مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
از ابتدای طرح ودیعه مسکن تا ۲۳ بهمن ماه جاری تعداد ۴۴۵.۹۹۵ فقره تسهیلات ودیعه مسکن جمعاً به مبلغ ۱۳۴ هزار و ۷۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، حسب مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا ۲۲ خرداد سالجاری مقرر شده است که به منظور حمایت از مستاجرین، در سال‌جاری تا سقف ۱۰۰.۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به مستاجرین واجد شرایط معرفی شده توسط سامانه وزارت راه و شهرسازی اعطاء شود و افراد واجد شرایط از سوی وزارت راه و شهرسازی به گونه‌ای به شبکه بانکی معرفی شوند که صرفاً در چارچوب سهمیه‌های ابلاغی باشد.

بر اساس استعلام صورت گرفته از سامانه مربوطه در وزارت راه و شهرسازی در سال‌جاری تا یازدهم بهمن ماه تعداد ۵۸۳ هزار و ۵۰ نفر جمعاً به مبلغ ۲۳۳ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال در سامانه ثبت‌نام و جهت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که این آمار بیانگر آن است که متقاضیان معرفی شده به شبکه بانکی تا تاریخ مذکور مبلغ ۱۳۳ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال بیشتر از سهمیه ابلاغی بوده است.

براساس آمار، از ابتدای طرح ودیعه مسکن تا مورخ ۲۳ بهمن ماه تعداد ۴۴۵ هزار و ۹۹۵ فقره تسهیلات ودیعه مسکن جمعاً به مبلغ ۱۳۴ هزار و ۷۰ میلیارد ریال پرداخت شده است که از این میزان مبلغ ۴۷ هزار و ۶۲۴ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۹ و مبلغ ۸۶ هزار و ۴۴۶ میلیارد ریال در سال جاری تا ۲۳ بهمن ماه بوده است.

همچنین متقاضیان تسهیلات مذکور به مبلغ ۱۵ هزار و ۶۳۱ میلیارد ریال توسط بانک‌های عامل پذیرش شده‌اند و در حال تکمیل مدارک، ارائه ضمانت و دریافت تسهیلات هستند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000