مدیر استان در جمع اصحاب رسانه؛

پرداخت بیش از ۸ هزار تسهیلات در سال جاری

یونس احمدی مدیر شعب استان قزوین گفت: امسال ۸ هزار و ۳۴۲ فقره تسهیلات به مبلغ ۷۲۵ میلیارد تومان در زمینه‌های گوناگون از محل منابع بانک پرداخت شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، یونس احمدی مدیر شعب استان قزوین در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در حمایت از تولید مسکن اظهار داشت: خوشبختانه حدود 96 درصد مسکن مهر در استان قزوین فروش اقساطی شده و تنها 3 هزار و 500 واحد باقیمانده که در طرح نهضت ملی مسکن تعیین تکلیف خواهد شد.

وی تصریح کرد: در اجرای سیاست‌های دولت و ساخت سالانه یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در بانک مسکن آمادگی کامل داریم تا تسهیلات متقاضیان و انبوه سازان را تامین کنیم و در این زمینه هیچ کمبود و مشکلی نداریم.

مدیر شعب استان یادآور شد: سقف تسهیلات اعطایی از سوی بانک برای خرید و احداث در کلان شهرها تا 350میلیون تومان و در سایر شهرها از جمله قزوین 300 میلیون تومان و برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان است.

احمدی اظهار داشت: تامین وام برای دهک‌های اول، دوم و سوم جامعه و حمایت از اقشار کم درآمد و کمک به مقاوم سازی ساختمان‌های روستایی و نیز نوسازی بافت فرسوده از دیگر رویکردهای ما محسوب می‌شود و با تنوع خدمات و تسهیل در امور تلاش می‌کنیم دغدغه صاحب خانه شدن مردم برطرف شود.

وی بیان کرد: در اجرای نهضت ملی مسکن از سوی اداره راه و شهرسازی در ناحیه شهری مهرگان تعداد 672 واحد و ستاد اجرایی حضرت امام 1258 واحد، از سوی انبوه سازان و بنیاد مسکن 1035 واحد و به صورت انفرادی 228 واحد ساخته خواهد شد.

مدیر شعب استان اضافه کرد: اعتبارات پیش‌بینی شده برای اعطای تسهیلات برای ساخت این واحدها حدود یک هزار و 800 میلیارد تومان است که تاکنون 1277 واحد عقد قرارداد شده است.

احمدی یادآور شد: بنیاد مسکن استان قزوین در قالب انبوه سازی در بویین زهرا، تاکستان و اقبالیه ساخت 1035 واحد را انجام خواهد داد که در این زمینه تاکنون 525 قرارداد منعقد شده و 78 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: بیش از 193 میلیارد تومان تسهیلات به انبوه سازان پرداخت شده است و اگر ضوابط اعلام شده از سوی انبوه سازان رعایت شود هیچ مشکلی در پرداخت تسهیلات به سایر انبوه سازان هم نداریم.

مدیر شعب استان با اشاره به تسهیلات پرداخت شده در 10 ماهه امسال بیان کرد: امسال 8 هزار و 342 فقره تسهیلات به مبلغ 725 میلیارد تومان در زمینه‌های خرید و احداث مسکن، مشارکت، جعاله، قرض الحسنه و مرابحه از محل منابع بانک پرداخت شده است.

احمدی گفت: منابع بانک مسکن در استان قزوین حدود 18 هزار و 300 میلیارد تومان و میزان مصارف بالغ بر 42 هزار میلیارد تومان بوده و حجم قابل توجه پرداخت‌ها که حدود سه برابر منابع است بیانگر جایگاه و رویکرد مردمی این بانک عامل در رفع دغدغه های مالی شهروندان است.

وی بیان کرد: با اقدامات انجام شده توانسته‌ایم امسال جایگاه خود را از رده 26 کشوری به رده 16 رسانده و ارتقا بخشیم و تلاش می‌کنیم در رده‌های هفتم تا دهم کشوری قرار بگیریم.

مدیر شعب استان اضافه کرد: میزان مطالبات بانک نیز از 122 میلیارد تومان به 90 میلیارد تومان کاهش یافته است و به طور متوسط از هر 100 پرونده تعداد دو پرونده معوقه داریم و امیدواریم با همکاری وام گیرندگان بتوانیم این میزان را همچنان کاهش دهیم.

احمدی در خصوص سیاست‌ها و برنامه‌های آینده بانک نیز اظهار داشت: برای کمک به افراد کم درآمد جامعه آمادگی داریم در صورت همکاری شهرداری‌ها به واحدهای مسکونی واقع در بافت فرسوده و حاشیه شهرها که از نظر اسناد مشکل دارند نیز تسهیلات پرداخت کنیم تا نگرانی این شهروندان برطرف شود.

وی در انتهای این نشست بیان کرد: در حال حاضر زمین مناسب در ناحیه شهری مهرگان تهیه شده و در صورت دادن مجوز ساخت از سوی شهرداری محمدیه آماده‌ایم در مدت حداکثر 4 ماه این شعبه را در مهرگان راه‌اندازی کنیم تا شهروندان این ناحیه شهری برای دریافت و پرداخت تسهیلات و اقساط مسکن نیازی به رفت و آمد به شهر محمدیه نداشته باشند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000