عضو هیات مدیره بانک مسکن تشریح کرد؛

جزییات تسهیلات خرید مسکن برای زوجین و انفرادی

عضو هیات‌ مدیره بانک مسکن جزییاتی از تسهیلات خرید مسکن را در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای کوچک اعلام کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزات راه و شهرسازی، محمدحسن علمداری عضو هیات‌ مدیره بانک مسکن در خصوص ارایه تسهیلات خرید مسکن به متقاضیان نکاتی را ارایه کرد.

عضو هیات‌مدیره بانک مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات جعاله برای متقاضیان خرید مسکن به شکل انفرادی و زوجین در تمامی نقاط کشور 80 میلیون تومان است، گفت: در تهران سقف خرید مسکن به شکل انفرادی 200 میلیون تومان و زوجین 400 میلیون تومان است.

علمداری ادامه داد: تسهیلات خرید برای مسکن در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت به شکل انفرادی 160 میلیون تومان و زوجین 320 میلیون تومان، انفردی سایر شهرها 120 میلیون تومان و زوجین 240 میلیون تومان به علاوه 80 میلیون تومان جعاله پرداخت می‌شود.

عضو هیات‌مدیره بانک مسکن در ادامه با یادآوری ممنوعیت و توقف افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم، اعلام کرد: در صورتیکه متقاضیان دارای امتیاز حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم باشند می‌توانند از سقف‌های تسهیلاتی متناسب در قالب انفرادی و زوجین و بر اساس شهر محل سکونت خود بهره‌مند شوند.

سقف تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای متقاضیان شهرهای تهران،شهرجدید پرند، اندیشه و پردیس به صورت انفرادی مبلغ 80 میلیون تومان و برای زوجین مبلغ 160 میلیون تومان است که این سقف تسهیلات برای متقاضیان در مراکز استان‌ها،شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و شهرهای فولادشهر،بهارستان و صدرا 60 میلیون تومان (درقالب انفرادی) و 120 میلیون تومان در قالب زوجین است.

علمداری همچنین در ادامه با اشاره به اینکه سقف تسهیلات صندوق یکم در سایر مناطق شهری برای انفرادی40 میلیون تومان و زوجین80 میلیون تومان تعیین شده است،افزود: نرخ سود تسهیلات صندوق یکم برای متقاضیان در مناطق بافت فرسوده شهری 6 درصد و در خارج مناطق بافت فرسوده شهری 8 درصد است.

عضو هیات‌مدیره بانک مسکن همچنین گفت:نامبردگان می‌توانند در صورت تمایل تا سقف تسهیلات اعلامی به شرح بالا از محل اوراق ممتاز بهره‌مند شوند که در آن صورت نرخ سود تسهیلات از محل اوراق ممتاز برای استفاده در مناطق بافت فرسوده شهری 16 درصد و خارج از مناطق بافت فرسوده شهری 17.5 درصد است.

علمداری ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت اوراق مسکن، بانک مسکن در راستای حمایت از متقاضیان تسهیلات خرید مسکن و تقویت قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و کاهش هزینه‌های اخذ تسهیلات،نسبت به پرداخت تسهیلات به صورت 50 درصد از محل منابع بدون سپرده بانک و 50 درصد از محل اوراق ممتاز اقدام می‌کند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000