معاون اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان خبر داد:

ثبت نام ۱۳۵ هزار خوزستانی در طرح مسکن ملی

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: ۱۳۵ هزار نفر در خوزستان در طرح مسکن ملی ثبت‌نام کردند که حدود ۸۰ هزار نفر از این میزان واجد شرایط هستند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محمد حسین پناهی‌فر اظهار کرد: در حال حاضر در راستای این طرح، ۱۳۵ هزار نفر در خوزستان ثبت‌نام کردند که حدود ۸۰ هزار نفر از این میزان واجد شرایط هستند و فرآیند پالایش، بررسی و احراز هویت این افراد در حال انجام است.

پناهی‌فر با اشاره به شرط تخصیص واحد‌ها به افراد متقاضی، افزود: هر متقاضی در مرحله اول باید مبلغ ۴۰ میلیون تومان را به حساب بانک مسکن واریز کند و پس از واریز این مبلغ، تخصیص واحد برای فرد مورد نظر انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: در استان خوزستان تامین زمین برای حدود ۳۰ هزار واحد انجام و زمین برای حدود ۳۲ هزار واحد دیگر نیز شناسایی شده که در مجموع می‌توان گفت زمین برای ۶۲ هزار واحد، تامین یا شناسایی شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان ادامه داد: ساخت این واحد‌ها از طریق کارگزاران انجام می‌شود که از ابتدای طرح کارگزاران ما، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده‌اند که در حال حاضر بنیاد مستضعفان و جانبازان، قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) کارگزاران جدیدی هستند که به این عرصه اضافه شدند.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به تسهیلات بانکی طرح مسکن ملی ادامه داد: میزان تسهیلات بانکی در اهواز ۴۰۰ میلیون تومان، سایر شهر‌ها ۳۰۰ میلیون تومان و در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر و روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان است. میزان نرخ سود این تسهیلات توسط شورای عالی مسکن هنوز مصوب نشده است، اما بر اساس دهک درآمدی متقاضی نرخ سود از پنج درصد به بالا است و بازپرداخت آن نیز ۲۰ ساله خواهد بود.

وی ادامه داد: سود وام برای این افراد ۱۸ درصد و با بازپرداخت ۲۰ ساله است که در راستای تولید مسکن در نظر گرفته شده است. با توجه به اینکه انبوه‌سازان ظرفیت خیلی خوبی دارند می‌توانند از تسهیلات این طرح در قالب خودمالکی، استفاده کرده و با ارائه یک سند مالکیت، پروانه ساخت و یا پیش‌پروانه ثبت‌نام خود را انجام دهند.

پناهی‌فر گفت: همچنین تمام شخصی‌سازان و انبوه‌سازان، بدون داشتن رعایت شرایط چهارگانه‌ای که برای بافت‌های فرسوده در نظر گرفته شده است، می‌توانند از این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد استفاده کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: مهلت ثبت‌نام این طرح همچنان ادامه دارد و زمان دقیقی نیز برای پایان فرصت ثبت‌نام اعلام نشده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000