ساخت مسکن اجاره‌ای کلید خورد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
به زودی شرکت‌هایی برای اجاره‌داری حرفه‌ای در کنار بازار‌های سنتی راه اندازی می‌شوند تا بتوانند بازار اجاره را در کنار بازار سنتی ساماندهی کنند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت‌هایی در قالب اجاره داری حرفه‌ای در کنار بازار‌های سنتی راه انداری می‌شوند تا از این طریق بتوانیم قیمت‌ها را در بازار اجاره کنترل کنیم.

در طرح اجاره‌داری حرفه‌ای، سرمایه‌گذاران می‌توانند در اراضی دولتی اقدام به ساخت‌وساز کنند و سپس واحد‌های ساخته شده را با تعرفه‌های در نظر گرفته شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، به اقشار بدون مسکن، خانه اولی‌ها، زوج‌های جوان و… برای مدت معلوم واگذار کنند.

اما محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره گفت: حوزه اجاره داری حرفه‌ای مجوز‌های لازم را دریافت کرده و آیین نامه آن در مراحل تصویب نهایی است. به زودی شرکت‌هایی برای اجاره‌داری حرفه‌ای در کنار بازار‌های سنتی راه اندازی می‌شوند تا بتوانند بازار اجاره را در کنار بازار سنتی ساماندهی کنند.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی این اقدام یک نهادسازی جدید در قالب اجاره داری حرفه‌ای است و هدف‌گذاری که برای کنترل این بازار قرار گرفته شده همان ۳۰۰ هزار واحد است و در صورتی که تقاضای بیشتری هم وجود داشته باشد ساخته می‌شود.

پیش از این افزایش اجاره‌بها موجب شده تا وزارت راه و شهرسازی برای کنترل اجاره‌بها در دی ۹۹ پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی حمایت از اجاره‌داری حرفه‌ای را به تصویب هیات دولت برساند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000