اوراق بهادار وثیقه وام خواهند شد

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
رییس سازمان بورس گفت: بعد از فروردین ماه سال آینده اوراق بهادار شامل اوراق بدهی، سهام عدالت، ای تی اف و غیره پشتوانه توثیق وام‌هایی خواهند شد که از شبکه بانکی گرفته می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، مجید عشقی در مراسم رونمایی و افتتاح مرکز داده (دیتاسنتر) بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در سه سال گذشته گسترش زیادی پیدا کرده است گفت: با توجه به اینکه تعداد سهامداران در این بازار تا ۵۰ میلیون نفر افزایش داشته، ارایه خدمات الکترونیکی در این بازار وارد فاز دیگری شده است.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۵ درصد معاملات به صورت آنلاین توسط سهامداران انجام می‌شود تاکید کرد: این حجم از گسترش می‌طلبد که یک مرکز اختصاصی برای ارایه خدمات پایدار و ایمن وجود داشته باشد.

رییس سازمان بورس ادامه داد: من توصیه می‌کنم که ارکان زیرمجموعه بازار سرمایه بتواند در این مرکز داده سرورهای داشته باشند. همچنین از شرکت بورس تقاضا دارم بالاترین سطح خدمات و پروتکل های امنیتی را ارایه دهد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه سامانه‌های معاملاتی در دست کار است گفت: در هفته جاری هم از سامانه‌های جدید نظارتی رونمایی خواهد شد.

عشقی از یک برنامه مفصل برای توثیق اوراق بهادار خبر داد و گفت: بعد از فروردین ماه سال آینده اوراق بهادار شامل اوراق بدهی، سهام عدالت، ای تی اف و غیره پشتوانه توثیق وام‌های خواهند شد که از شبکه بانکی گرفته می‌شود.

همچنین در ادامه مراسم محمود گودرزی مدیرعامل شرکت بورس تهران با اشاره به افتتاح دیتا سنتر در این شرکت گفت: این مرکز استاندارد tl۳ را دارد اما طراحی آن بر مبنای tl۴ است، دو پست بعد در نقطه مختلف تهران به بورس تهران سرویس می‌دهند و زمانی که این دو نقطه دچار بحران شوند ژنراتورها به کمک خواهند آمد.

وی با تاکید بر اینکه پروتکل‌های امنیتی در این مرکز براساس استانداردهای روز دنیا ترتیب داده شده است گفت: همچنین از نرم افزارهای به روز توسط پیمانکاران استفاده شده است، در آینده نیز از سایتی که پروتکل‌های امنیتی در بستر دیجیتال داشته باشد رونمایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه هدف بورس تهران سرویس دادن به اهالی بازار سرمایه است گفت: دنبال این هستم که دیتاسنتر به عنوان یک شرکت مجزا به کار خود ادامه دهد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000