مشوق‌های کالبدی به متقاضیان محله‌سازی در بافت‌های فرسوده ارایه می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
معاون وزیر راه و شهرسازی از موافقت شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران با ارایه مشوق‌های کالبدی به متقاضیان نوسازی در بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: سازندگان کلان و خرد متقاضی نوسازی در بافت فرسوده مورد حمایت قرار می‌گیرند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از ارایه مشوق‌های کالبدی به سازندگان در بافت های فرسوده خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از برنامه‌های شرکت بازآفرینی شهری ایران، ارایه مشوق‌های کالبدی به سازندگان است که این کار در همکاری با معاونت شهرسازی و معماری اجرایی و عملیاتی خواهد شد. شرکت بازآفرینی شهری ایران با ارایه این مشوق‌ها به دنبال تشویق محله‌سازی است و توسعه گرانی که مسوولیت نوسازی یک محله را برعهده می‌گیرند، حمایت می‌شوند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: شرکت بازآفرینی شهری ایران از سرمایه‌گذارانی که نسبت به تجمیع پلاک‌های ریزدانه اعلام آمادگی کنند و سرمایه‌گذاران خردی که اقدام به نوسازی تک‌پلاک‌هایی که امکان تجمیع آن‌ها با پلاک‌های مجاور نیست حمایت می‌کند.

آیینی اظهار امیدواری کرد تا با برنامه‌های تعیین شده نوسازی سالانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده در قالب طرح نهضت ملی مسکن اجرایی و عملیاتی شود.

وی مشارکت در نوسازی بافت‌های فرسوده را فرصتی مغتنم برای سرمایه‌گذاران خرد و کلان برشمرد و تاکید کرد: به دنبال آن هستیم تا متقاضیان واقعی نهضت ملی مسکن که در سامانه ثبت‌نام کردند امکان انتخاب داشته باشند؛ واحدهای تولید شده در بافت فرسوده را با تسهیلات بانکی ارزان‌تر انتخاب کنند یا اینکه اراضی رایگان با اجاره ۹۹ ساله دریافت کنند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000