وزیر اقتصاد:

کاهش تورم نقطه‌ای از ۶ ماه پیش آغاز شده است

خاندوزی گفت: در ۶ ماه گذشته شاهد کاهش نرخ تورم در کشور بودیم ولی تا حد ایده آل خیلی فاصله داریم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با رادیو اقتصاد از ثبات اقتصادی و کنترل تورم در بازار خبر داد و گفت : در ماه‌های گذشته مجموع سیاست‌های پولی و مالی که باعث افزایش نرخ تورم می‌شد را کنترل کرده و همین امر موجب کاهش درصدی از نرخ تورم شد.

وی همچنان گفت: کاهش پنج درصدی نرخ مالیات در سال ۱۴۰۱ نیز نشانه وقوف دولت بر اهمیت تولید است.

وی اظهار داشت: وزارت اقتصاد به جد به تسهیل مسیر پیش روی تولیدکنندگان برای پرداختن به رسالتی که در راستای توسعه کشور بر عهده گرفته‌اند، نه به عنوان یک انتخاب، بلکه ضرورت، باور دارد.

سید احسان خاندوزی افزود: در قرن جدید با توجه به شعار امسال به سمت اقتصاد دانش بنیان و اشتغال‌زایی پیش خواهیم رفت.

او گفت: از سه روزپیش ۵ درصد نرخ مالیات بر عملکرد شرکت‌های تولیدکننده کاهش پیدا کرده است و محاسبات با ۵ درصد لحاظ خواهد شد تا فضا برای تنفس و مشوق‌هایی بیشتر برای تولیدکنندگان باشد و به تبع آن موانع و شکایت شود.

وزیر اقتصاد افزود: در خصوص تحقق شفافیت، نسل جدید نسلی است که با این ادبیات اجین شده است بعضی اوقات هزینه‌ها را خواهند پرداخت و با شفاف‌سازی بیشتر به آینده امیدوارتر هستیم.

او همچنین افزود: در اسفندماه سال گذشته دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری از تمام وزاری اقتصادی خواسته تا شرکت‌ها را شفاف کنند از جمله رفاه، نفت و گاز و این وظیفه به وزارت اقتصاد محول شده است .

سیداحسان خاندوزی اضافه کرد: موضوع مهم دیروز جلسه هیئت دولت خرید تضمینی گندم برای کشاورزان بوده است ولو اینکه بارمالی برای دولت داشته باشد.

وزیر اقتصاد در پایان در خصوص بهرمندی از ظرفیت دانش بنیان خاطر نشان کرد: وزارت اقتصاد بسیاری از کارهای اجرایی در گمرک، مالیات، بیمه و حتی بانکی را به شرکت‌های دانش بنیان محول خواهد کرد و دولت به دنبال قوی تر کردن شرکت‌های دانش بنیان است تا جوانان متخصص و به عنوان نهال‌های جوان به درختان قوی و تنومند تبدیل شوند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000