تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت راه و شهرسازی و شهرداری مشهد به امضا رسید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۱/۱۶
تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و شهرداری مشهد با هدف آغاز محرومیت‌زدایی از محلات حاشیه شهر مشهد در ۱۲ فروردین منعقد شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت راه و شهرسازی و شهرداری مشهد با هدف آغاز محرومیت‌زدایی از محلات حاشیه شهر مشهد، در ۱۲ فروردین با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، محمد آئینی وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، یعقوبعلی نظری استاندار خرسان رضوی و رئیس ستاد بازآفرینی استان و سید عبدالله ارجایی شهردار مشهد، در محل اداره‌کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی منعقد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد شرکت پروژه‌ای مشترک تحت عنوان «شرکت ساماندهی و توانمندسازی محلات مشهد الرضا (ع)» فیمابین وزارت راه و شهرسازی _شرکت بازآفرینی شهری ایران( ۴۰ درصد سهم) و شهرداری مشهد (۶۰ درصد سهم) تشکیل و کل اراضی و آورده‌های ریالی به عنوان سرمایه شرکت لحاظ شود.

همچنین مطابق این تفاهم‌نامه شرکت مذکور برای ساماندهی و اصلاح بافت فرسوده شهرک‌های شهید رجایی و شهید باهنر تشکیل و در فاز اول در خصوص اراضی موسوم به ۲۱ هکتاری(حد فاصل مصلی شرقی و محور باهنر) با ظرفیت حدود ۳۰۰۰ واحد مسکونی اقدامات اجرایی را آغاز خواهد کرد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، آورده شهرداری شامل ۲۱ هکتار اراضی مسکونی فوق‌الذکر و هزینه‌های مجوزهای ساخت (معادل ۶۰ درصد سهم لحاظ شده) و آورده دولت به صورت نقدی (۲۰۰۰ میلیارد ریال) و غیر نقدی به صورت زمین تا سقف ۴۰ درصد سهام است.

مطابق تفاهم‌نامه مذکور کلیه آورده طرفین بر اساس نظریه کارشناسی متشکل از کارشناس رسمی دادگستری مرضی‌الطرفین تعیین خواهد شد.

بر اساس متن، تفاهم‌نامه پس از تائید هیئت وزیران قابلیت اجرایی دارد.

بعد از اتمام پروژه، تمامی دارایی باقی مانده از شرکت صرف احیا سایر بافت‌های ناکارآمد شهر مشهد خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000