دکتر شایان عنوان کرد

ساخت مسکن، موتور محرک تحقق شعار سال ۱۴۰۱

مدیرعامل بانک مسکن گفت: امروز می‌دانیم ساخت مسکن موتور محرک در حوزه اشتغالزایی است و دولت تلاش می کند تا کشور را به کارگاه بزرگ خانه‌سازی تبدیل کند. با تلاشی که در سال گذشته داشتیم، توانستیم در این مأموریت مهم دولت نقش کلیدی ایفا کنیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، دکتر محمود شایان تصریح کرد: سال ۱۴۰۱ را با توجه و تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب بر تولید آغاز کردیم. زیرا بخش مسکن حوزه ای است که منابع در آن دقیقاً به هدف اصابت می‌کند.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: تولید در بخش مسکن به کاهش تورم و کنترل حجم نقدینگی منجر خواهد شد. بنابراین در سال جدید باید نسبت به سال گذشته بیشتر تلاش کنیم تا با تامین مالی مناسب، این مهم را افزایش دهیم.

دکتر شایان با بیان اینکه در سال جدید مسیر اعطای تسهیلات به سمت فعالیت‌های دانش‌بنیان هدایت می‌شود، گفت: با تسهیلات هدفمند باید بتوان به ابزارهای نوین ساخت برای تولید کمک کرد تا هم صنعتی‌سازی در این عرصه محقق شود و هم هزینه‌ها کاهش یابد. همچنین به این ترتیب سرعت ساخت مسکن در کشور نیز به واسطه شرکت‌های دانش بنیان افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه به تلاش های صورت گرفته در سال گذشته اشاره کرد و افزود: طی سال 1400 توانستیم در حوزه شاخص‌های عملیاتی رکوردهایی را ثبت کنیم که رسیدن به آن کار دشواری بود. امیدوارم در سال جدید رکوردهای جدیدتری را به منصه ظهور برسانیم.

دکتر شایان با اشاره به تحقق افزایش سرمایه بانک مسکن بیان کرد: خوشبختانه با همکاری دو بخش مالی و پشتیبانی افزایش سرمایه بانک در دستور کار قرار گرفت. سرمایه بانک به بیش از2.5 برابر افزایش پیدا کرد و از ۱۳ هزار میلیارد ریال به ۳۴ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

مدیرعامل بانک مسکن در بخش پایانی اظهارات خود به اقدامات مهم صورت گرفته در پرداخت تسهیلات و وصول مطالبات اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به این مسأله که در بانک مسکن تسهیلات خرد است، اما همکاران ما در بخش اعتباری توانستند حجم سنگینی از تسهیلات را پرداخت کنند.

وی افزود: در بحث وصول مطالبات نیز بانک مسکن توانست اقدام مناسبی انجام دهد و حجم مطلوب از مطالبات معوق بازگردانده شد.

دکتر شایان ادامه داد: خوشبختانه در این روند، وصول مطالبات معوق توسط کارکنان با اخلاق بانک به نحوی بود که رضایت و آرامش مشتریان را نیز در برداشت.

وی افزود: به این ترتیب بانک کاهش زیان انباشته سنواتی را در سال جدید رقم خواهد زد و تلاش می کنیم ترازنامه قابل قبولی داشته باشیم.

120018004/4/2022 1:05:01 PMhttp://hibna.ir/media//Image/2022/04/202204102470908334_Thum.jpgارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000