اصلاح اعتبارسنجی وام‌های خُرد بدون ضامن

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۱/۰۱/۲۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی از برنامه‌ریزی برای اصلاح فرآیند اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات خُرد بانکی خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا، سیداحسان خاندوزی درباره گلایه‌های مردم از نحوه اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات خُرد بانکی بدون نیاز به ضامن گفت: برای رفع این مشکل تدابیری اندیشیده شده و گفتگوهایی با شرکت اعتبارسنجی ایرانیان، بانک مرکزی و شبکه بانکی صورت گرفته است که ایرادات موجود رفع شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: متاسفانه بسیاری از مردم یا در رکوردهای شرکت مذکور، رتبه‌ اعتباری ندارند یا در سال‌های گذشته بنا به دلایلی معوقاتی داشتند که با وجود گذشت سال‌ها و علی‌رغم اینکه اکنون خوش حساب شدند، همچنان رتبه اعتباری پایینی دارند.
این عضو کابینه سیزدهم تأکید کرد: در سال ۱۴۰۱ این وزارتخانه مشکلات موضوع اعتبارسنجی را رفع خواهد کرد و برای تحقق این امر صنعت اعتبارسنجی در کشور باید مدرن‌سازی شود و اطلاعات مربوط به ۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور کامل در نهادهای اعتبارسنجی قرار گیرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: پس از این اقدامات، شبکه بانکی می‌تواند ایده اصلی دولت سیزدهم مبنی بر اینکه به جای وثیقه‌پذیری و ضامن از مکانیزم اعتبارسنجی استفاده شود را برای پرداخت تسهیلات انجام دهد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000