سرعت افزایش قیمت مسکن در تهران کاهش یافت

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۱/۲۸
مرکز آمار ایران در گزارشی از کاهش سرعت افزایش قیمت مسکن در شهر تهران خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا از مرکز آمار ایران حاکی است که تورم نقطه‌ای قیمت مسکن در اسفندماه سال گذشته به عدد ۱۹.۸۵ درصد رسیده است. همچنین تورم نقطه‌ای اسفندماه در مقایسه با تورم نقطه‌ای بهمن‌ماه ۳.۱۵ درصد کاهش داشته است.

افزایش ۳۳ درصدی قیمت املاک مسکونی

در سال ١٤٠٠ عدد شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران بر اساس ماه پایه فروردین ١٤٠٠ به عدد ١٠٩,٧٣ رسید که نسبت به سال ١٣٩٩(٨٢,٥٠)، ٣٣.٠١ درصد افزایش داشته است.

کاهش تورم نقطه‌ای ۳.۱۵ درصدی قیمت املاک مسکونی شهر تهران

گزارش مرکز آمار حاکی از افزایش تورم نقطه‌ای قیمت املاک مسکونی در شهر تهران دارد. بنا بر اعلام مرکز، منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. بررسی‌ها حاکی است که نرخ تورم نقطه‌ای در اسفند ماه ١٤٠٠ به عدد ١٩,٨٥ درصد رسیده است. تورم نقطه‌­ای اسفند ماه در مقایسه با تورم نقطه‌­ای بهمن ماه (٢٣.٠١ درصد) ٣.١٥ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم ماهانه

منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت در ماه جاری نسبت به عدد شاخص ماه قبل آن است که در اسفند ١٤٠٠ این اطلاع به عدد ٠,٥٦١ درصد رسیده است. تورم ماهانه اسفند در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (٣,٢٥ درصد)، ٢.٧ واحد درصد کاهش داشته که بیشترین کاهش تورم ماهانه در سال ١٤٠٠ است.

کاهش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است. نرخ تورم سالانه اسفند ماه ١٤٠٠ املاک مسکونی شهر تهران به عدد ٣٣,٠١ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در سال قبل(٧٩,٠٤ درصد)، ٤٦,٠٣ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000