مراجعه تعدادی از ابر بدهکاران به بانک ها برای پرداخت بدهی ها

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۱/۰۱/۲۹
دکتر سید احسان خاندوزی در آخرین ویدئو گزارش ۱۲۰ ثانیه ای خود به مردم درباره عملکرد این وزارتخانه برای افشای ابربدهکاران بانکی گفت : تعدادی از این بدهکاران بزرگ‌ برای پرداخت بدهی شان به بانک ها و خروج از لیست بدهکاران مراجعه کرده اند .
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران(شادا) ، وزیر امور اقتصادی و دارایی در این باره گفت : مسئله افشای ابربدهکاران بانکی کشور که سال ها در اقتصاد ایران تنها حرفش زده می شد ، هفته گذشته با فشار وزارت اقتصاد بحمدالله در بانک‌های دولتی انجام شد.
خاندوزی افزود: معضل بدهی های کلان بانکی موجب عدم دسترسی بخش زیادی از مردم به تسهیلاتی بود که سال ها و سال ها منجمد دست چند بدهکار بزرگ بدحساب باقی مانده بود و اجازه دسترسی به آن حجم از تسهیلات به بقیه مردم داده نمی شد.
وی با انتقاد از اینکه از این مسئله در گذشته به عنوان یک حربه سیاسی استفاده می شد و لیست بدهکاران در جیب برخی از افراد بود که از آن علیه جریان رقیب استفاده می کردندگفت : ما در وزارت اقتصاد کاملاً علمی و کارشناسی و به نفع مردم حرکت خواهیم کرد . در هفته های آینده هم این افشای اطلاعات و شفافیت کامل تر خواهد شد . در دیدار نوروزی که با مدیران عامل بانک ها داشتم ، حرف‌ها و حدیث ها و مقاومت هایی در این زمینه وجود داشت اما از آنان خواستیم اگر همه همزمان این سیاست را پیاده کنند هیچ مسئله ای به جهت اینکه منابع و سپرده ها از یک بانک خارج شود و وارد بانک دیگری گردد رخ نخواهد داد.
خاندوزی ادامه داد: از مدیران بانک ها خواستیم که روز های بیستم و بیست و یکم فروردین ماه آخرین زمانی باشد که این سیاست اجرا می شود و الحمدالله این سیاست در کشور پیاده شد و برای آینده هم نظر ما این است که این روند را ادامه دهیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد : اجرای این سیاست منابع را به بانک ها برخواهد گرداند و خوش حسابی را تقویت خواهد کرد و انشالله این جریان موقت نخواهد بود و ادامه خواهد داشت.
خاندوزی تاکید کرد: در هفته جاری انشاالله یک خبر بزرگ و امیدوار کننده دیگر راجع به شفافیت اطلاعات اقتصادی خواهیم داشت که آن را هم خدمت مردم عزیز ایران اعلام خواهم کرد .ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000