مدیرعامل بانک مسکن خبر داد:

تامین اعتبار یکهزار میلیاردریالی بانک مسکن برای تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود

مدیرعامل بانک مسکن از تامین اعتبار یکهزار میلیاردریالی بانک مسکن برای تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،دکترمحمود شایان مدیرعامل بانک مسکن در حاشیه سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به استان گلستان برای رفع مشکلات موجود استان گفت:مقرر شد تا از محل ماده ۵۶ تامین اعتبار تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود توسط بانک مسکن انجام شود که اینکار مصوب و در دستور کار بانک قرار گرفته است که روزهای شنبه و یکشنبه مراحل پایانی اینکار انجام خواهد شد.
دکترشایان افزود: تکمیل آزادراه آزادشهر-شاهرود سبب می‌شود تا حوادث جاده‌ای کاهش یابد و مسافت نیز کوتاهتر شود که با اینکار مصرف سوخت کاهش قابل‌ملاحظه‌ای خواهد یافت.

وی تعامل وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون عمران مجلس را نقطه عطفی برای کاهش مشکلات جاده‌ای و همچنین مسکن و سرپناه مردم عنوان کرد و توضیح داد: درخصوص مسکن مهر تفاوت تسهیلات مسکن مهر از محل نهضت ملی مصوب شد و در جلسه‌ای که داشتیم تصویب شد که اینکار انجام شود و مشکلات مسکن مهر با این دستور حل خواهد شد.
براساس این گزارش رییس کمیسیون عمران در نشست استانداری گلستان که با حضور استاندار، رییس و برخی اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بانک مسکن، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، نماینده شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در گلستان برگزار شد،به حوزه مسکن و ساختمان اشاره و تصریح کرد:مقرر شده دولت یک میلیون واحد مسکونی را در هر سال و مجموعا طی ۴ سال ، حدود ۴ میلیون واحد مسکونی را بسازد.
وی عنوان کرد:هنگامی که سامانه ثبت نام ایجاد شد بیش از ۵ میلیون و چهارصد هزار نفر برای ثبت نام مراجعه کردند که این نشان می‌دهد حداقل این تعداد از مردم ، امروزه فاقد مسکن می باشند که شرایط خانه دار شدن را دارا هستند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد:اولین مورد در این زمینه مسئله تامین زمین است اما در استان گلستان این موضوع با تاخیر در حال انجام است که این مهم می‌تواند در مطالبات مردم و نیاز آنها تاثیرگذار باشد و به همین منظور نشستی با حضور مدیران وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی برگزار شد تا هماهنگی لازم جهت رفع ابهامات و اشکالات و موانع موجود میان بانک‌ها و اداره راه و شهرسازی در استان‌ها ایجاد شود.

دکتر رضایی در ادامه سخنان خود اظهار داشت:اعتبار ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی که نمایندگان مجلس به دولت مجوز داده اند تا در قالب ماده ۵۶ ، بانک‌ها پرداخت کنند، مطمئن ترین منابعی هستند که می‌شود روی آن حساب کرد و در این راستا بانک مسکن یکی از بانکهایی است که در پروژه های عمرانی می تواند بخوبی تسهیلات پرداخت کند و همواره کمک خوبی در این زمینه می باشد.
در بخش دیگری از این نشست، دکتر زنگانه استاندار گلستان نیز
گفت:حضور کمیسیون های تخصصی مجلس در استان ظرفیت های فوق العاده ای ایجاد می کند از جمله این که چالش‌ها و مسائل استان توسط اعضای کمیسیون ها از نزدیک بررسی و دیده می شود.
وی افزود: وقتی این مسائل را از نزدیک می بینند و مرور می کنند ما فرصت ویژه پیدا می کنیم برای اینکه در لایحه بودجه سنواتی، در کنار این عزیزان گام های بهتری را برداریم.

وی اظهار داشت:امروز صحبت کردیم که بودجه عمرانی مرتبط با لایحه بودجه ۱۴۰۲ را با کمک کمیسیون و با اشرافی که بعد از بازدید از همه شهرهای استان داشتند، محکم تر ببینیم.
زنگانه عنوان کرد:در این جلسه، تک تک مباحثی که دوستان در راستای پروژه‌های زیرساختی راه و پروژه‌هایی که به حوزه ماموریتی کمیسیون مثل مسکن و اقدامات بنیاد مسکن، طرح های هادی و جاده‌های روستایی و ... برمی گردد مورد بررسی قرار گرفت و اجرای طرح‌های گردشگری از قبیل تله کابین، طرح طبیعت گردی و گردشگری آشوراده نیز مورد بررسی و ارزیابی شد.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000