پایان خردادماه؛ فرصت شروع عملیات اجرایی پروژه‌های نهضت ملی مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۳/۰۱
معاون مسکن و ساختمان فرصت استان‌ها را برای تامین اراضی، پالایش نهایی متقاضیان و اجرای طرح نهضت ملی مسکن را پایان خردادماه ۱۴۰۱ عنوان کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در نشست بررسی پیشرفت تامین اراضی، تعیین تکلیف متقاضیان نام‌نویسی شده و اجرای عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن که ۳۱ اردیبهشت ماه به ریاست رستم قاسمی و با حضور تمامی معاونان وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن و شهرسازی، شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارتخانه در حوزه مسکن و همچنین مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها برگزار شد، گفت: همکاری سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر تامین اراضی توسط وزارت راه و شهرسازی راهکاری است که می‌تواند برای رفع نیاز مردم به مسکن موثر باشد. بنابراین در اجرای طرح نهضت ملی مسکن سایر دستگاه‌ها نیز باید در تامین اراضی اهتمام داشته باشند.

محمودزاده توضیح داد: بر اساس قانون استانداران رییس شورای مسکن استان هستند و مسوولیت تامین مسکن در استان‌ها و شهرهای کشور برعهده آنهاست.

در نشست بررسی روند پیشرفت اجرای طرح نهضت ملی مسکن همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی به تمامی مدیران کل راه و شهرسازی تاکید کرد که حداکثر تا پایان خردادماه فرصت دارند تا در خصوص تامین اراضی، تعیین تکلیف متقاضیان طرح و اجرای طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

سیستان و بلوچستان و بوشهر رکورد داران تامین زمین

محمودزاده بر اهتمام سایر دستگاه‌ها برای تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و گفت: بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از متقاضیان به کارتابل استان‌ها معرفی شده‌اند تا روند پالایش آنها تکمیل شود.

وی از تامین اراضی یک میلیون و ۳۶۴ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن با کاربری مسکونی خبر داد و اعلام کرد: بیشترین تامین زمین در سیستان و بلوچستان و بوشهر و کمترین اراضی در کردستان، لرستان، کرمان، تهران تامین شده است که ضرورت دارد تا روند تامین اراضی سرعت یابد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000