پیگیری جدی تاخیرات عملکردی پیمانکاران به ویژه در حوزه مسکن مهر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۳/۰۵
در جلسات پایش سه شهر جدید پرند، هشتگرد و پردیس بر پیگیری جدی تاخیرات عملکردی پیمانکاران به ویژه در حوزه مسکن مهر و استخراج فوری نیازهای منطقه‌ای و کمبود فضاهای شهری تاکید شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جلسات پایش سه شهر جدید پردیس، پرند و هشتگرد با حضور علیرضا جعفری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، اعضای هیئت مدیره، مدیران عامل شهرهای مذکور و سایر مدیران مربوطه طی روزهای گذشته با دستور کار بررسی عملکرد پروژه های مسکن مهر ، بررسی عملکرد آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن و تأمین زمین، پروژه های عمرانی روبنایی و زیربنایی و مترو و همچنین پروژه های مشارکتی برگزار شد.

جعفری در این جلسات با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر پروژه‌های مسکن مهر بیان کرد: تمامی شهرها به ویژه سه شهر نام برده شناسنامه دقیقی از آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر باقیمانده تهیه کرده و شرایط کنونی هر پروژه در زمینه‌های گوناگون را ذکر کنند.

وی همچنین ادامه داد: تمامی شهرها پروژه‌های روبنایی با پیشرفت بالای 90 درصد را در اولویت قرار داده و آن‌ها را برای افتتاح و بهره برداری تا پایان شهریورماه آماده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مدیران عامل باید هرچه سریعتر تمامی پروژه های روبنایی ساخته شده که هنوز از سوی نهادهای خدمات رسان و اجرایی به بهره برداری نرسیده اند را تعیین تکلیف کنند گفت: مدیران با جدیت تأخیرات تمامی پیمانکاران در عملکرد اجرایی به ویژه در حوزه مسکن مهر را پیگیری و بررسی کنند.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید در طول این جلسات به تهیه بسته تهاتری تأمین مالی پروژه‌های مسکن مهر در ابعاد اراضی و مستغلات و … در شهرهایی که دارای مشکل مذکور هستند تأکید کرده و گفت: تهیه و پرداخت مطالبات پیمانکاران سریعا در دستور کار قرار گیرد.

جعفری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به استخراج و نیازهای منطقه‌ای هر شهر و کمبود فضاهای خدماتی آن‌ها اشاره کرد و گفت: مدیران عامل به فوریت این اقدام را انجام و همراه با آماده‌سازی اراضی شهر برای تأمین مالی پروژه‌های مختلف با محوریت تکمیل مسکن مهر در دستور کار خود قرار دهند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000