تامین اراضی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۳/۰۸
نشست بررسی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن با اعلام تامین اراضی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد طرح به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، نشست بررسی روند پیشرفت تامین اراضی و اجرای طرح نهضت ملی مسکن امروز ۸ خرداد به ریاست رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، محمودزاده معاون مسکن و ساختمان و مدیران عامل سازمان‌های و شرکت‌های تابعه وزارتخانه در بخش مسکن در ساختمان دادمان برگزار شد.

در این نشست، استان‌ها به شکل وبیناری در جلسه حضور یافتند و به ارایه گزارشی از روند تامین اراضی و پیشرفت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان خود پرداختند.

پایان خرداد؛ اعلام نتایج پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این نشست یادآور شد: پایان خردادماه جلسه شورای‌عالی مسکن با حضور رییس‌جمهور برگزار می‌شود و در آن جلسه استان‌ها روند تامین اراضی، اجرا و پیشرفت طرح‌ نهضت ملی مسکن را گزارش می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه هم‌‌اکنون اراضی قابل‌ملاحظه‌ای آماده بارگذاری واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی است، اعلام کرد: ضرورت دارد تا استان‌ها قبل از روزهای پایانی خردادماه نتایج پالایش را نهایی کرده و اعلام کنند تا بعد از اعلام نتایج پالایش، روند ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در اراضی تامین شده، آغاز شود.

کلنگ‌زنی ۴۴۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن

عضو کابینه دولت سیزدهم با یادآوری اینکه حدود ۴۴۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن طی ماه‌های گذشته و در دولت سیزدهم کلنگ‌زنی شد، گفت: سیاست وزارت راه و شهرسازی توسعه کلانشهرها نیست بلکه ساماندهی سرریز جمعیتی کلانشهرها در شهرهای جدید است که این مورد باید در پالایش‌ها توسط سایر شهرها مدنظر قرار بگیرد.

قاسمی تصریح کرد: ضرورت دارد تا سازمان ملی زمین و مسکن با کمک مالی به استان‌هایی که تامین اراضی کرده‌اند در اجرای فونداسیون کمک کند و استان‌ها نیز در این امر اهتمام لازم را داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت برای ساخت واحدهای مسکونی اقشار کم‌درآمد مسئولیت دارد، توضیح داد: در حال حاضر، حدود ۸ میلیون مستاجر و ۸ میلیون جوان در کشور وجود دارد که باید برای این اقشار واحدهای مسکونی مناسب تولید و امکانی ایجاد شود تا طرح نهضت ملی مسکن در استان نیاز بخش عمد‌ه‌ای از متقاضیان را پاسخ بدهد.

وی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را امکانی برای اشتغال‌زایی و ایجاد امید در کشور عنوان کرد و گفت: طرح نهضت ملی مسکن کاری جهادی و انقلابی است و ضرورت دارد تا با این رویکرد کارها انجام بشود.

مصالح سیمان و فولاد در خدمت اجرای طرح نهضت ملی مسکن قرار می‌گیرد

قاسمی وجود کارخانه‌های متعدد سیمان و فولاد در کشور را امکانی برای سرعت دادن به اجرای طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد.

در این نشست همچنین محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمامی استان‌ها باید حداکثر تا پایان خردادماه پالایش نهایی ثبت‌نام متقاضیان را برای شرط چهارم که سابقه سکونت است انجام بدهند. با توجه به اینکه نهضت ملی مسکن پروژه‌ای متقاضی‌محور است پالایش نهایی و اتصال متقاضیان به پروژه‌ها ضرورت دارد.

معاون مسکن و ساختمان در خصوص آخرین وضعیت تامین زمین اعلام کرد: یک میلیون و ۴۰۰ هزار اراضی داخل محدوده شهری با کاربری مسکونی تامین شده است و نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد نیز در شرایط تغییر کاربری و الحاق به محدوده قرار دارند.

اراضی ۴ میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن تا مرداد و شهریور معرفی شود

محمودزاده تصریح کرد: هم‌اکنون اراضی اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای سال اول و دوم تامین شده است و با دستور رییس‌جمهوری و تاکید وزیر راه و شهرسازی در برنامه است تا پایان مرداد و شهریور سال جاری اراضی واحدهای باقیمانده طرح نهضت ملی مسکن شناسایی، معرفی و تامین شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000