در نشست شورای مسکن استان اصفهان تاکید شد؛

به کارگیری تمام توان و ظرفیت برای پیشبرد اهداف طرح نهضت ملی مسکن

درجلسه شورای مسکن اصفهان، مدیرشعب بانک مسکن استان و مدیرکل راه وشهرسازی استان، از به کارگیری تمام توان و ظرفیت و تعامل همه جانبه برای پیشبرد اهداف طرح نهضت ملی مسکن خبر دادند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، در حاشیه جلسه شورای مسکن استان اصفهان، حسن نوروزی مدیر شعب بانک مسکن استان، ضمن ارائه آخرین وضعیت تامین مالی طرح نهضت ملی استان بر بکارگیری تمام توان و ظرفیت بانک تاکید کرد و اظهار داشت: از ابتدای فرآیند معرفی به بانک برای طرح نهضت ملی مسکن تا به امروز ، برای تعداد ۱۰ هزار و ۵۶۰ واحد معرفی صورت گرفته و پذیرش شده است و همچنین پنج هزار و ۴۲۸ واحد عقد قرارداد شده است.

نوروزی با بیان اینکه این واحدها مربوط به انبوه سازان و معرفی شده توسط نهادهای ذیربط بوده است گفت: در این بخش از نظر عملکردی شهرهای خمینی شهر، شاهین شهر، کاشان، شهرضا و دو شهر جدید بهارستان و فولادشهر جزء شش رتبه برتر استان محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه میزان آورده متقاضیان حدود هفت هزار و ۳۰۰میلیارد ریال و تسهیلات منعقده نهضت ملی مسکن بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال بوده است، افزود: با هدف تسریع در اجرای پروژه‌ها و عدم جلوگیری از پیشرفت فیزیکی، بانک مسکن استان نزدیک به ۶ هزارمیلیارد ریال از آورده متقاضیان را آزادسازی و ۶ هزار میلیارد ریال نیز از محل تسهیلات منعقده به حساب سازندگان واریز کرده است.

نوروزی خاطرنشان کرد: در بخش خودمالکین نیز ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد به بانک معرفی و پذیرش شده است که اغلب آنها در حال انعقاد قرارداد و در فرآیند پرداخت تسهیلات هستند.

در ادامه علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، تعامل بانک مسکن و راه و شهرسازی را مطلوب و اثربخش عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر در دوره همکاری راهبردی برای اجرای بهینه و هدفمند طرح نهضت ملی مسکن هستیم که با لطف خداوند تا کنون با بکارگیری تمام ظرفیتها، همکاری های خوبی در پیشبرد اهداف مرتبط با تامین مالی احداث واحدهای مسکونی انجام پذیرفته است.

وی با بیان اینکه رونق بخش مسکن نیازمند تلاش همگانی است و یکی از اهداف، فراهم کردن دسترسی اقشار مختلف جامعه به مسکن ارزان قیمت و با کیفیت است، اذعان داشت: از ابتدای فرآیند ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن، تعداد قابل توجهی برای بهره مندی از تسهیلات این طرح در استان اصفهان ثبت نام کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حال حاضر طبق آخرین آمارها بیش از ۴۲۰ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان ثبت نام کردند که تاکنون افزون بر ۱۴۲ هزار نفر حائز شرایط اولیه بوده اند و بالغ بر ۲۹ هزار نفر نیز تایید نهایی شده اند.

قاری‌قرآن خاطر نشان کرد: بیشترین ثبت‌نام برای طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان در سه شهر بهارستان، شاهین شهر و فولادشهر بوده که تاکنون میزان ثبت نامی‌ها در بهارستان ۱۴۵ هزار و ۸۸۳ نفر، در شاهین شهر ۵۲ هزار و ۲۱۶ نفر و در فولادشهر ۵۱ هزار و ۲۵۰ نفر است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000