جزئیات افزایش تعداد و مبلغ تراکنش‌ها در دومین ماه سال ۱۴۰۱

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۱/۰۳/۲۲
۳ میلیارد و ۵۴۷ میلیون تراکنش در اردیبهشت امسال از طریق بیش از ۸.۶ میلیون کارتخوان فروشگاهی، ۱۵۶ هزار ابزار موبایلی و ۳۹۰ هزار ابزار پذیرش اینترنتی انجام شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از ایبنا،در شرایطی که طبق اعلام شرکت شاپرک، در اردیبهشت ماه سال جاری بیش از ۳ میلیارد و ۵۴۷ میلیون تراکنش انجام شده که نسبت به فروردین ماه، حدود ۱۱ درصد رشد داشته است. این در حالی است که این رقم نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته، بیش از ۱۷ درصد بیشتر شده است.

در این میان، تغییرات مبلغی تراکنش‌ها نیز بیان‌گر افزایش ۲۲.۷۷ درصدی نسبت به ماه قبل و رسیدن به رقم ۶,۶۷۷,۰۷۴,۰۴۵ میلیون ریال است. این در شرایطی است که رقم مذکور نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۰ (اردیبهشت ماه)، بیش از ۳۹ درصد رشد داشته است.

سهم ابزارهای پذیرش از تراکنش‌ها چند درصد است؟

از سوی دیگر در اردیبهشت ماه امسال، بیش از ۹۱ درصد از کل تراکنش‌ها از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی بوده است؛ به گونه ای که بررسی جدیدترین گزارش شاپرک از سهم ابزارهای پذیرش از تعداد تراکنش‌ها در اردیبهشت ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، کارتخوان فروشگاهی با ۹۱.۹۶ درصد بیشترین سهم را داشته و پس از آن ابزار پذیرش اینترنتی با ۴.۸۹ درصد و در نهایت ابزار پذیرش موبایلی با ۳.۱۶ درصد، در رتبه های بعدی قرار دارند.

همچنین مقایسه تعداد هر یک از ابزارهای پذیرش فعال سیستمی در اردیبهشت ۱۴۰۱ نسبت به ماه گذشته، نشان می دهد تعداد ابزارهای فعال سیستمی پذیرش اینترنتی، موبایلی و کارتخوان فروشگاهی نسبت به ماه قبل با رشد ۳.۵ درصدی همراه بوده؛ به گونه‌ای که تعداد ابزار پذیرش اینترنتی در اردیبهشت ماه امسال با رشد ۱۳.۳۹ درصدی نسبت به فروردین ۱۴۰۱ به رقم ۳۹۰,۱۴۹ رسیده است.

بنابراین مجموع تعداد این ابزارها (اینترنتی، موبایلی و فروشگاهی) در دومین ماه سال به رقم ۹.۱۶۴.۲۰۳ رسیده که نسبت به ماه قبل، بیش از ۳ درصد بیشتر شده است.

همچنین مقایسه سهم تعداد هر یک از این ابزارهای پذیرش فعال سیستمی از کل ابزارهای بازار در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، نشان می‌دهد سهم کارتخوان‌های فروشگاهی از بازار ۹۴.۰۴ درصد بوده است که این میزان در ماه قبل، ۹۴.۳۵ درصد تعیین شده بود و سهم ابزار پذیرش موبایلی از بازار در دومین ماه بهار ۱۴۰۱، به ۱.۷۱ درصد رسیده که نسبت به فروردین، کاهش یافته است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000