امضای تفاهم‌نامه با شهرداری برای تکمیل فضای شهری مسکن مهر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۳/۳۰
مدیر کل راه و شهرسازی استان چهار محال و بختیاری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۵ هزار واحدی نهضت ملی مسکن با حضور وزیر کشور گفت: این پروژه در مدت دو سال تکمیل خواهد شد و به متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن استان تحویل داده می‌شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسینعلی مقصودی مدیرکل راه و شهرسازی استان چهار محال و بختیاری، درباره مشخصات فنی پروژه ۱۵ هزار واحدی نهضت ملی مسکن در منطقه ۴۰ منظریه استان توضیح داد: مساحت این طرح ۹۶ هکتار بوده و ظرفیت ۶ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی را در مرکز استان دارد و سایر واحدها نیز در ۴۳ شهر مختلف استان در حال احداث است.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این پروژه در مدت دو سال تکمیل خواهد شد و پس از آن به متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن استان تحویل داده می‌شود.

مقصودی خاطرنشان کرد: طی تفاهم با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آماده‌سازی اولیه این پروژه به عوان کارگزار خواهد بود اما ساخت واحدها توسط پیمانکاران و مجریان ذی‌صلاح انجام می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان چهار محال و بختیاری گفت: بر اساس پالایش‌های انجام شده برای ثبت نام کنندگان در طرح نهضت ملی مسکن استان تاکنون ۱۵ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده‌اند.

وی با اشاره به آغاز ساخت ۴ هزار و ۶۰۰ واحد دیگر در فازهای قبلی خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی ساخت ۳ هزار واحد در محله ۳۴ نیز آغاز و با پیشرفت قابل توجهی همراه شده است.

به گفته مقصودی،‌ مجموعا ۲۰ هزار واحد معادل سهمیه دو سال استان در حال ساخت است که پس از تکمیل، تحویل متقاضیان خواهد شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان چهار محال و بختیاری در ادامه به تفاهم‌نامه با شهرداری برای تکمیل فضاسازی واحدهای باقیمانده از مسکن مهر در این استان اشاره کرد و گفت: در محله منظریه مشکلاتی از جمله جداول و مسیل‌ها، محوطه‌ها، خیابان‌ها، فضای سبز و پیاده‌روها داریم که پس از گذشت چند سال، شهرداری از تحویل آن‌ها خودداری کرده بود، طی سفر رئیس‌جمهور،‌ وزیر کشور و معاونان وزیر راه وشهرسازی به این استان و با هماهنگی سازمان ملی زمین و مسکن، مقرر شد در ازای پرداخت مبلغی از سوی اداره کل راه وشهرسازی استان،‌ منوط به اینکه شهرداری پس از انجام عملیات محلات را تحویل بگیرد و بهره بردار باشد، به تکمیل همه نیازهای شهرهای برای سکونت در واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر اقدام کند.

وی افزود: بر این اساس شهرداری، عملیات مربوط به مسکن مهر در محلات ۳۵،‌ ۳۶، ۳۷، ۳۸، و ۳۹ منظریه را در قالب تفاهمنامه‌ای انجام می‌دهد و اعتبار آن نیز از طریق سازمان ملی زمین و مسکن تامین خواهد شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000