رستم قاسمی:

۴ میلیون مسکن را تا پایان دولت سیزدهم به مردم تحویل می‌دهیم

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۵/۰۱
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که ۴ میلیون مسکن را تا پایان دولت سیزدهم به مردم تحویل می‌دهیم، گفت: هفته آینده برای ساخت ۳۰۰ هزارواحد روستایی با بنیاد مسکن به توافق می‌رسیم.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا به نقل از تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی درباره ظرفیت ثبت نام برای متقاضیان جدید در طرح نهضت ملی مسکن گفت: در تعدادی از استان‌های کشور که زمین به مقدار کافی وجود دارد و متقاضیان کمی کمتر ثبت نام کرده‌اند این سامانه باز شده و احتمالا برای تعداد دیگری از شهرهای کشور هم باز می‌شود.

وی با بیان " در جایی که زمین کافی داریم به دنبال متقاضی هستیم و برای ثبت نام هم محدودیت نداریم" ادامه داد: موظف هستیم ۳.۲ میلیون واحد مسکن را بسازیم که با احتساب ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی ۴ میلیون واحد خواهد شد. این ۴ میلیون مسکن در ۲ پارت ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که مسکن در کشور یک ساله ساخته نمی‌شود و معمولا ۱.۵ تا ۲ سال زمان می‌برد،‌ افزود: در زمان حاضر ساخت حدود یک میلیون و ۳۰۰ واحد شروع شده که طی چند ماه آینده آن را به ۲ میلیون واحد می‌رسانیم.دو میلیون واحد جدید تا سقف شهری آن که حدود ۱.۵ میلیون واحد کسری در دست اجرا داریم که در کمیته -کمیسیون- ماده ۵ شورای عالی شهرسازی است که در حداکثر تا پایان شهریور زمین ۳.۲ میلیون واحد زمین مورد نیاز شهری را تحویل می‌دهیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در بحث ثبت‌نام نهضت ملی مسکن به همین ۴ میلیون هم اکتفا نمی‌کنیم و بر اساس دستور رئیس جمهور است باید نیازمندی‌های مردم را تامین کنیم.

توافق با بنیاد مسکن برای آغاز ساخت ۳۰۰ هزار مسکن روستایی

قاسمی با اشاره به آغاز ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی، گفت: هفته آینده برای ساخت ۳۰۰ هزار واحد دیگر با بنیاد مسکن به توافق می‌رسیم. ما متعهد هستیم و اطمینان داریم که با این شرایطی که امروز در کشور شروع شده ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور تا پایان دولت به مردم تحویل خواهد شد.

وی تاکید کرد: تعهد دولت این است که ۳.۲ میلیون واحد شهری و ۸۰۰ هزار واحد روستایی بسازد که تا امروز، یک میلیون و ۳۵۸ هزار واحد در کل کشور از عملیات فوندانسیون تا عملیات نازک کاری را در دست اجرا داریم که این عدد، عدد بی سابقه‌ای است. کل زمین‌هایی که در اختیار دولت بود یک میلیون و ۶۰ هزار واحد و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد در کل کشور شهری شروع شده که کار بزرگی انجام شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000