در نشست با معاون فنی و مهندسی سازمان ملی زمین و مسکن صورت گرفت؛

بررسی مشکلات و راهکارهای پیشرفت پروژه‌های مسکن کرمانشاه

مشکلات و راهکارهای پیشرفت فیزیکی چندپروژه مسکن مهر و نهضت ملی کرمانشاه با حضور برخی مدیران بانک مسکن و مدیران این پروژه‌ها در مذاکره با معاون فنی و مهندسی سازمان ملی زمین و مسکن مورد بررسی قرار گرفت.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، در این جلسات، خلیل نیکزاد معاون فنی و مهندسی سازمان ملی زمین و مسکن، هدف از حضور در استانها را بررسی مشکلات پروژه ها و تسریع در پیشرفت آنها دانست و گفت: تشکیل میز خدمت دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در یک مکان واحد و در قالب سفرهای استانی با هدف بررسی موضوعات در حضور همه طرف‌ها و تصمیم مشترک برای حل مشکلات است و تاکنون نتایج مثبتی نیز به دنبال داشته است.

نیکزاد اظهار داشت: تخصیص زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن که مهمترین گام در آغاز پروژه‌های کلان است، جهش مهمی به سمت ادامه کار خواهد بود که در حال عبور از این مرحله در اکثر استانها هستیم و باقیمانده کار نیز با همراهی مردم و همکاری شبکه بانکی به ویژه با یاری خوب بانک مسکن، دنبال خواهد شد.

علی کشاورز معاون مدیرعامل بانک مسکن در امور شعب و بازاریابی نیز اظهار داشت: آقای دکتر شایان مدیر عامل محترم بانک، پیشبرد طرح نهضت ملی را جزو اولویت های مهم بانک می دانند و در همه نشست و جلساتی که با مدیران استانها دارند بر این موضوع تاکید ویژه داشته‌اند؛ لذا حضور مدیران بانک مسکن در استان‌ها و بررسی میدانی مشکلات پروژه‌ها نیز به همین منظور و در جهت تسریع و روان‌سازی امور انجام می شود.

کشاورز گفت: سفرهای استانی و حضور میدانی برای بررسی طرح‌ها و پروژه‌ها، به تصمیم گیری مناسب و کم‌هزینه منجر شده است و آنچه که تجربه این مدت بوده، حاکی از تلاش کارکنان بانک مسکن و انگیزه خوب آنها برای پیشرفت پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن است؛ لذا آنچه که در برخی موارد موجب بروز موانع شده، مشکلاتی مانند عدم تامین زمین و آورده متقاضیان بوده است که امیدواریم در آینده این مشکلات نیز برطرف شود.

در ادامه، رییس اداره کل اعتبارات بانک مسکن بیان داشت: تخصیص اعتبار به پروژه‌ها از سوی بانک مسکن، همیشه با نگاه کمک به پیشبرد طرح ها بوده و همکاران ما در همه استان‌ها با حمایت و هماهنگی با ادارات مرکزی و با در نظر داشتن تاکید مدیر عامل محترم بانک، نسبت به واریز سهم‌الشرکه پروژه‌های کلان دولت اقدام کرده‌اند.

سعیدرضا کوهی گفت: به ثمر رسیدن زودتر اینگونه طرح ها و کاهش دوران مشارکت به نفع بانک و مشتری است و برای رسیدن به این هدف، علاوه بر تلاش و پیگیری دستگاه‌های اجرایی مرتبط و پیمانکاران و تعاونی‌ها، لازم است اطلاع رسانی به متقاضیان نیز به موقع انجام شود تا با تامین آورده‌ها در کنار تسهیلات بانکی، شاهد پیشرفت مطلوب طرح‌ها باشیم.

مدیر شعب بانک در استان نیز اظهار داشت: انجام پروژه‌های کلان از مرحله تشکیل پرونده تا پرداخت تسهیلات با توجه به تجربه‌ای که همکاران ما در استان طی سال‌های اخیر کسب کرده‌اند؛ با سرعت و دقت لازم انجام می‌شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. آنچه مهم است پای کار بودن همه طرف‌های مرتبط با موضوع و پیشرفت پروژه‌ها متناسب با پرداخت تسهیلات است.

حسن ریحانی‌پور گفت: تاکنون 2 هزار و 631 واحد طرح نهضت ملی مسکن از سوی دستگاه‌های متولی استان، معرفی شده که از این تعداد، قراداد یک هزار و 449 واحد منعقد شده و با جلسات هماهنگی که با مسوولان ارشد استان و راه وشهرسازی داریم، امیدواریم این طرح با جانمایی خوب پروژه‌ها و به کارگیری تجارب گذشته، به هدف رسیده و مشکل خانواده‌های فاقد مسکن حل شود.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000