سیاست دولت در حمایت از بورس تغییری نکرده است

دسته بندی : اقتصاد کلان
۱۴۰۱/۰۵/۱۵
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه سیاست حمایتی دولت از بازار سرمایه هیچ تغییر نکرده است، گفت: وضعیت بازار سرمایه به‌گونه‌ای است که باید با همه متغیری‌های داخلی و خارجی موثر بر کل اقتصاد ایران تحلیل شود و موضع ستاد اقتصادی دولت همچنان بر تقویت بنیادی و اصولی آن قرار دارد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، احسان خاندوزی در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران درباره کالابرگ الکترونیکی یادآور شد: از ابتدا مقرر بود بعد از اتمام دوره آزمایشی این طرح، نتیجه به ستاد اقتصادی دولت اعلام و سپس اجرایی شود و توسعه پیدا کند که این طرح در حال طی‌ روندِ اعلام شده است، اما هنوز به ستاد اقتصادی دولت نرسیده است و زمانی که از سوی دولت تصمیم دیگری گرفته شود، اعلام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره شائبه تغییر سیاست‌های دولت در بازار سرمایه، تاکید کرد: انتشار این گونه خبرها، عدم اطمینانی را ایجاد کرده اما اعلام می کنم که تا امروز بر اساس جلساتی که در ستاد اقتصادی دولت برگزار شده، همان چارچوب تعیین شده در بهمن ۱۴۰۰ در دستور کار دولت است.
خاندوزی گفت: توقع دولت از وزارتخانه‌های تولیدی، اقتصاد و بانک مرکزی این است که هیچ‌گونه تخطی در این زمینه صورت نگیرد و اقدامات هماهنگ نهادهای اقتصادی دولت باید به‌گونه‌ای باشد که تردید را از میان بردارد.
وی گفت: وضعیت بازار سرمایه به‌گونه‌ای است که باید با همه متغیری‌های داخلی و خارجی موثر بر کل اقتصاد ایران تحلیل شود و موضع ستاد اقتصادی دولت همچنان بر تقویت بنیادی و اصولی آن قرار دارد.
وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه دولت تسلیم التهابات بازار نمی‌شود، یادآور شد: ابلاغ بسته ۱۰گانه بورس موثر بود و روندها ماه‌های بعد نشان داد شرایط مطلوب حاکم شده است، اما اتفاقاتی در عرصه بین‌المللی و سیاست‌های داخلی رخ داد که مجموع آن تا حدی نااطمینانی در بازار سرمایه را ایجاد کرد.
وی در پایان تصریح کرد: مصوبات دولت در مورد بورس با جدیت دنبال می‌شود و مجوزی برای خروج از آن وجود ندارد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000