بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف تعاونی‌ها و حمایت از تأمین مسکن در شهرهای جدید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۵/۳۰
تفاهمنامه همکاری بین شرکت عمران شهرهای جدید و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تفاهمنامه همکاری بین شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف تعاونی‌ها و حمایت از تأمین مسکن در شهرهای جدید کشور با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مهدی مسکنی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.

همکاری مشترک طرفین در بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های بین شرکت و معاونت، در ساماندهی متقاضیان مسکن و تخصیص زمین به تعاونی‌ها و همچنین ایجاد کسب و کارهای تعاونی با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید به منظور ارتقاء سطح زندگی در شهرهای جدید موضع اصلی این تفاهمنامه بوده و مواردی چون ایجاد زمینه‌های همکاری برای تشکیل و توسعه تعاونی‌ها در شهرهای جدید، کمک به ایجاد بسترهای مناسب برای استفاده از حمایت‌های دولت در جهت سازماندهی و گسترش فعالیت تعاونی‌ها در شهرهای جدید، حمایت از تامین مسکن برای سطوح مختلف جامعه به خصوص اقشار کم درآمد در شهرهای جدید در قالب طرح نهضت ملی مسکن و افزایش مشارکت افراد مختلف جامعه و خانواده‌های آنان در ارتقای کیفیت زندگی محل سکونت از مهمترین اهداف آن به شمار می‌روند.

در این راستا کمیته اجرایی مشترک ستادی متشکل از یک نماینده از معاونت و یک نماینده از شرکت به منظور تسهیل و تسریع در اجرای برنامه‌های مشترک، با حضور نمایندگان رسمی طرفین تفاهم نامه تشکیل و در مرحله نخست مشغول به مراحل اولیه اقدامات از جمله تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت، برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه و بهبود و اصلاح فرآیند اقدامات خواهند بود.

طبق مفاد تفاهمنامه مذکور شرکت عمران شهرهای جدید موظف است ضمن تامین زمین برای تعاونی‌های مسکن و همکاری در فعالیت آن‌ها؛ هماهنگی لازم با دستگاه‌های ذیربط به منظور تسریع در صدور مجوزها و تاییدیه‌های لازم را داشته و پروژه‌های مورد نظر را جهت تخصیص و دریافت تسهیلات به بانک معرفی کند.

جعفری در این جلسه با تأکید براینکه اینگونه تعاملات و هم افزایی ظرفیت‌های کشور نویدی برای ارتقای سطح خدمات و ایجاد فرصت‌های مناسب برای شهروندان خواهد بود گفت: امروز در شرایطی هستیم که با این همکاری‌ها و مدیریت منابع باید در حد توان سطح خدمات را افزایش داده و تمام تلاش خود در تحقق یکی از مهمترین رویکردهای دولت در ایجاد شرایط مطلوب در زیست اسلامی را به کار گیریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز نگاه جهادی و انقلابی برای ارائه خدمات در عالی ترین فضای اجتماعی و عملیاتی در دستگاه‌ها حکمفرما است گفت: از آنجایی که نقش تعاونی‌ها در عمران و آبادانی کشور بسیار تأثیرگذار است؛ امید داریم با برنامه ریزی انجام شده، مسئله تولید مسکن به عنوان یکی از مهمترین اهداف دولت به سرانجام خوبی برسد.

این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهرهای جدید از سال ۱۳۶۷ شکل گرفته و در حقیقت دستاورد مدیریت انقلابی در دوره پس از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود؛ ما برای آنکه بتوانیم الگوی کارآمدی در حوزه شهر و شهرسازی در این مجموعه داشته باشیم باید به نقاط مثبت و منفی در کارنامه شهرهای جدید دقت کرده و با برنامه ریزی علمی و کارشناسی و مطالعات دقیق در حوزه خلق شهرهای جدید الگوی مناسبی برای آیندگان خود برجای بگذاریم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه ضمن اشاره به نقش ویژه تعاونی‌ها در پیشبرد پروژه‌های کلان و مهم در سطح کشور بیان کرد: خوشبختانه اخیرا اساسنامه جهش مسکن در وزارت تعاون با هدف کاهش مشکلات و تسریع کار تعاونی‌ها در امور مربوطه تهیه و به زودی برای ادارت کل استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به تأکید ریاست محترم جمهور به ورود تعاونی‌ها در حوزه ساخت مسکن در کشور بیان کرد: با توجه به نقش مهم مسکن در امور معیشتی مردم و دستور رئیس جمهوری امید داریم به وسیله این تعاملات به اهداف مورد نظر دست یافته و رویکرد دولت محترم را محقق سازیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000