دیدار نماینده‌های یزد و سراوان با معاون وزیر راه و شهرسازی/ تشکیل تیم مدیریتی برای انجام فعالیت‌های مربوط به بازآفرینی شهری

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۶/۱۴
نماینده مردم یزد (ابرکوه، بافق، خاتم و مهریز) و نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در دیدارهای جداگانه با مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت و گو کردند.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از شرکت بازآفرینی شهری ایران،محمدرضا صباغیان نماینده مردم یزد (ابرکوه، بافق، خاتم و مهریز) و ملک فاضلی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در دیدارهای جداگانه با مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت و گو کردند.

صباغیان در این دیدار با اشاره به این که استان یزد ۱۱ شهرستان دارد که شش شهرستان آن جزو مناطق کم برخوردار محسوب می‌شود، اظهارکرد: بسیاری از معابر شهرستان مهردشت هنوز آسفالت نشده‌اند که در این خصوص نیاز به مساعدت شرکت بازآفرینی شهری ایران داریم.

وی با اشاره به شهرستان بهاباد گفت: این شهرستان جزو مناطق زلزله‌خیز کشور محسوب می‌شود و دارای دو بخش نوساز و فرسوده است. شهرداری این شهرستان در راستای مقاوم‌سازی منازل، بازگشایی و آزادسازی معابر و بازآفرینی شهری اقدام‌های خوبی انجام داده است اما در حال حاضر بسیاری از معابر آزاد و زیرسازی شده برای آسفالت نیاز به قیر دارد.

نماینده مردم یزد با اشاره به شهر مهریز عنوان کرد: مهریز یکی از شهرهای پر جمعیت استان یزد به شمار می‌رود، وسعت و پراکندگی محلات قدیمی به ویژه در محلات هدف بازآفرینی شهری و شهرک‌های جدید الاحداث باعث شده تا شهرداری در ارایه خدمات مختلف عمرانی با مشکل مواجه شود.

صباغیان همچنین با اشاره به این که شهر تاریخی مرودست ۴۵ هکتار بافت تاریخی ثبت شده دارد، افزود: این شهر ۱۰۰ هکتار محدوده مصوب بازآفرینی شهری و ۲۷۰ هزار متر مربع معابر خاکی و فرسوده در محدوده های هدف دارد که آسفالت معابر خاکی محلات هدف را در اولویت گذاشته‌ایم. در این شهر ۸۰ درصد سکونتگاه‌های غیررسمی فاقد سند هستند و باید در بحث تسهیلات، سند جایگزین تعریف شود.

وی در ادامه با اشاره به شهر ابرکوه نیز اشاره کرد و گفت: این شهر به لحاظ گردشگری اقدام‌های خوبی انجام داده است که مهم‌ترین آن تملک حرایم و فضاهای پیرامونی کانون‌های گردشگری است.

در ادامه این دیدار آئینی از نماینده استان یزد خواست با همکاری شهرداری تیم مدیریتی برای انجام فعالیت‌های مربوط به بازآفرینی شهری تشکیل دهند و در کنار دیگر فعالیت‌ها به نوسازی واحدهای فرسوده ورود پیدا کنند. به گفته آئینی مشکلات مربوط به سند را می‌توان با استفاده از ظرفیت ماده ۹ قانون حمایت از احیا، بهسازی و نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری برطرف کرد.

در دیدار دیگر ملک فاضلی نماینده مردم سراوان و مهرستان به همراه جمعی از مدیران شهری با محمد آئینی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت و گو کرد.

در این دیدار ملک فاضلی با اشاره به این که شهر جالق از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ۱۶۴ هکتار بافت فرسوده دارد، عنوان کرد: شهر جالق ۱۲ محله دارد که ۶ محله نیازمند بازآفرینی شهری است و در سال گذشته موفق به تصویب یک محله به عنوان محدوده هدف بازآفرینی شدیم .

در این دیدار آئینی تاکید کرد تا جلسات ستاد بازآفرینی استان به شکل منظم برگزار شود، نیازهای شهر احصا و پروژه‌های مختلف بین دستگاه‌های مرتبط تقسیم شود تا کار با سرعت بیشتری پیش رود. او همچنین از ملک فاضلی و هیات همراه خواست تا از ظرفیت بندهای تبصره ۱۱ قانون بودجه سال جاری به منظور پیشبرد امور بازآفرینی شهری استفاده کنند.

در این دو دیدار که به شکل جداگانه برگزار شد، آئینی دستورات لازم را به منظور تسریع در نوسازی بافت‌های فرسوده و بهسازی معابر خاکی محلات هدف صادر کرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000