با برگزاری تعداد بیشتر آزمون موافقیم

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۶/۱۹
معاون مسکن و ساختمان در جریان بازدید از محل برگزاری آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی از بررسی امکان برگزاری این آزمون‌ تا پایان سال جاری خبرداد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هادی عباسی‌اصل معاون مسکن و ساختمان و قائم مقام وزیر در نهضت ملی مسکن صبح ۱۸ شهریور ماه در جریان بازدید از محل برگزاری آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی با اعلام اینکه آزمون‌ ورود به حرفه مهندسی بدون هیچ مشکلی برگزار شد، بیان کرد: این آزمون ها در هفت رشته در مدت سه روز در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور به طور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور در ۸۷ شهر و ۱۴۷ حوزه امتحانی برگزار شد.

عباسی اصل گفت: در این دوره از آزمون‌ها در حدود ۲۸۰هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد قریب به ۵۰ درصد در آزمون ها شرکت کردند .۸۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون ها را آقایان و ۲۰ درصد را بانوان تشکیل دادند.

وی استان تهران را با مشارکت ۴۶ هزار و ۹۴۰ نفر دارای بیشترین داوطلب و استان بوشهر را با ۲ هزار و ۲۱۰ نفر دارای کمترین تعداد داوطلبان اعلام کرد.

معاون مسکن و ساختمان در مورد روند برگزاری آزمون ها و تعداد دفعات آن در سال تصریح کرد: با برگزاری تعداد بیشتر آزمون‌ها در سال موافق هستم و بررسی خواهیم کرد، اگر شرایط مساعد بود تا پایان سال احتمالا در بهمن یا دی ماه آزمونی برگزار شود.

عباسی اصل در پایان خاطر نشان کرد: نتیجه آزمون ورود به حرفه مهندسان در آبان ماه اعلام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ مجموعه آزمون‌های ورود به حرفه مهندسی امسال در هفت رشته در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا، کاردان های فنی ساختمان در شش رشته کاردانی، تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی، صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ در هفت رشته مهندسی و دو آزمون فوق تخصصی «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» برگزار شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000