تاسیس شهر جدید و ساخت مسکن جوانان در قشم و درگهان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۷/۱۰
معاون وزیر راه و شهر سازی عنوان کرد: پیش بینی می‌کنیم تا سه ماهه آینده عملیات اجرایی ساخت این شهر آغاز شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از صدا و سیما، تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان منطقه تجاری-صنعتی قشم برای احداث شهر جدید در اراضی پیشنهادی ۳۹۲ هکتاری واقع در جنوب غربی هلر و همچنین احداث مسکن جوانان برای شهر‌های قشم و درگهان – هلر در قالب طرح نهضت ملی مسکن به امضا رسید.

براساس مفاد این تفاهمنامه سازمان منطقه آزاد قشم در این قرارداد موظف است ضمن در اختیار قراردادن زمین ۳۹۲ هکتاری و اعطای تمامی مجوز های ساختمانی مورد نیاز جهت اجرای پروژه ها؛ تمامی مطالعات پیشین، اسناد فرادست وراهبری و همچنین مستندات اثرگذار را در اختیار شرکت عمران قرار داده و هماهنگی و پیگیری‌های لازم برای تخصیص زیرساخت‌های شهری را انجام و تصویب اسناد و طرح‌های تهیه شده در مراجع بررسی و تصویب استانی و ملی را پیگیری کند.

در این راستا شرکت عمران شهر‌های جدید نیز متعهد شده ضمن تهیه طرح‌های توجیهی، تفصیلی و … موضوع احداث شهر و اخذ مجوزات مربوطه را پیگیری نماید. این شرکت همچنین موظف است خدمات روبنایی براساس نقشه‌های مصوب را احداث و ضمن پالایش نهایی متقاضیان دارای شرایط اولیه طرح نهضت ملی مسکن عملیات آماده سازی اراضی و کلیه شبکه‌های زیرساختی مورد نیاز را اجرا کند.

جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با بیان اینکه در مجموعه جزیره قشم فرصت بالقوه ویژه‌ای وجود دارد که برای بالفعل شدن و توسعه و پیشرفت کشور اراده جدی می‌طلبد گفت: رسالت ما به عنوان مجموعه شهر‌های جدید ایجاد سکونتگاه‌های مناسب در سراسر کشور است که قصد داریم از این ظرفیت در جزیره بزرگ قشم نیز استفاده کنیم که بدون شک بدون هم افزایی توان تمامی مدیران و مسئولان منطقه‌ای و استانی به سرانجام خیر نخواهد رسید.

جعفری در این راستا اضافه کرد: از آنجایی که فرآیند ساخت شهر‌های جدید فرآیندی زمان بر محسوب می‌شود تلاش داریم با کمک شما و درنظرگیری تمامی ملاحظات موجود هرچه سریع‌تر مقدمات مصوبات منطقه‌ای را انجام و تمامی مراحل تا مصوبات پروانه تأسیس شهرک را در گام اول عملیاتی کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید ضمن اعلام آمادگی این مجموعه برای کمک به رفع تمامی دغدغه‌ها و مشکلات موجود در نواحی جنوبی کشور در حوزه ساماندهی سکونتگاه‌ها و ایجاد الگو‌های مناسب شهرسازی گفت: امید داریم ماحصل اراده ایجاد شده با توجه به پتانسیل‌های خوب موجود در جزیره قشم اتفاق خوب و قابل توجهی بوده و تا سه ماهه آینده این تصمیم نهایی و وارد عملیات اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه قشم را بزرگترین جزیره غیرمستقل در دنیا اعلام کرد و گفت: کمبود مسکن یکی از مشکلات مورد توجه در عدم توسعه شهری مناسب این منطقه به شمار می‌رود که امید داریم با همراهی مجموعه شهر‌های جدید و رعایت تمامی اصول شهرسازی و مدیریت زمان این اقدام را به نتیجه‌ای مطلوب برسانیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000