غفوریان در جمع اصحاب رسانه عنوان کرد:

بانک مسکن؛ تنها بانک حامی خودمالکان در ساخت مسکن

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد در نشست خبری طرح نهضت ملی مسکن، نکته قابل تامل تسهیلات پرداخت شده در طرح نهضت ملی مسکن را سهم قابل توجه تسهیلات پرداختی به بخش خودمالک عنوان کرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، این نشست خبری توسط کمیته اطلاع‌رسانی طرح نهضت ملی مسکن و به میزبانی بانک مسکن و با حضور مدیر شعب بانک مسکن استان، مدیرکل اداره راه و شهرسازی، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مدیرعامل سازمان همیاری و شهرداری‌های استان و با حضور جمعی از اصحاب رسانه و خبر استان در محل سالن همایش بانک مسکن یزد برگزار شد.

مدیر شعب استان یزد در این نشست خبری گفت: بانک مسکن با قدمت قریب به 85 سال همواره با ارایه طرح‌ها، برنامه‌های مختلف و شیوه‌های متنوعی برای تامین مالی مسکن و اعطای انواع تسهیلات ساخت، خرید و جعاله مسکن اقدام کرده است.

محمد غفوریان در ادامه افزود: ویژگی خاص و متمایز بانک مسکن، همراهی آن در ادوار مختلف دولت‌ها به عنوان بازوی توانمند در تامین مالی بخش مسکن و بانک عامل طرح‌های حمایتی بخش مسکن بوده است که منجر به خانه‌دار شدن تعداد زیادی از خانواده‌های ایرانی شده است.

مدیر شعب استان در جمع اصحاب رسانه، بانک مسکن را تنها بانک عامل و پای کار نهضت ملی مسکن خواند و افزود: تسهیلات این طرح در استان، سه سطح 350، 300 و 250 میلیون تومان به ترتیب برای مرکز استان، شهرستان‌ها و روستاها با نرخ مصوب 18 درصد و مدت بازپرداخت 20 ساله با احتساب دوره سه‌ساله ساخت در حال پرداخت است.

غفوریان در ادامه با مقایسه تسهیلات پرداختی در طرح‌های نهضت ملی مسکن و مسکن مهر ، اظهار کرد: طی اجرای مسکن مهر که ۱۰ سال به طول انجامید، در استان یزد حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد؛ ولی در حال حاضر با شروع طرح نهضت ملی مسکن در استان، ۱۵۰۰ میلیارد تومان تاکنون انعقاد قرارداد انجام شده است.

وی همچنین با مقایسه تسهیلات پرداخت شده در شش‌ماهه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: مدیریت یزد در شش‌ماهه ابتدای سال 1400، مبلغ 220 میلیارد تومان تسهیلات و در مدت مشابه امسال، 1600 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

غفوریان در پایان ابراز امیدواری کرد که با یاری صنایع بزرگ و افراد موثر در سیاست پولی استان بتوان نقش موثرتری در تامین ملی طرح نهضت ملی مسکن ایفا کرد.

در ادامه، احسان خواجه رضایی مدیرکل راه و شهرسازی، علی محمدپناه مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، حمید ضیایی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و محمدرضا عظیمی زاده مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان به ارایه گزارشی از عملکرد خود در طرح نهضت ملی مسکن پرداختند و به سوالات خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ گفتند.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000