رشد ۳۰۶ درصدی در اعطای تسهیلات در استان زنجان نسبت به سال گذشته/ انعقاد قرارداد بیش از ۱۲ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان

مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان از رشد ۳۰۶ درصدی در اعطای تسهیلات در این استان در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا، مهدی جمالوندی مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان با اعلام این خبر گفت: شعب مدیریت این استان در شش ماه ابتدای سال جاری 10 هزار و 909 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 4 برابری را نشان می دهد.

جمالوندی افزود : با توجه به فعالیت تخصصی بانک مسکن، عمده تسهیلات این بانک به ساخت واحدهای مسکونی تخصیص یافته است. به طوری که این مدیریت با اعطای 7 هزار و 988 میلیارد ریال تسهیلات مشارکت مدنی طی نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 269 درصدی را ثبت کرده است.

وی گفت: خوشبختانه با همکاری و تعامل سازنده با اداره کل راه و شهرسازی، پیمانکاران و سایر نهادهای متولی، از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن، این استان تاکنون تعداد 12 هزار و 620 واحد مسکونی با بیش از 43 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای 199 پروژه از محل طرح نهضت ملی مسکن عقد قرارداد شده است.

در ادامه مدیر شعب بانک مسکن استان زنجان در خصوص عملکرد در بخش تسهیلات قرض الحسنه، گفت: طی شش ماهه ابتدای سال جاری مبلغ 390 میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 185 درصدی را نشان می دهد. لازم به ذکر است عمده وام قرض الحسنه پرداختی مربوط به قرض الحسنه ازدواج، اشتغالزایی و فرزندآوری است.

وی با اعلام میزان وصول نقدی استان در شش ماه سال جاری به مبلغ 2 هزار و 999 میلیارد ریال و با رشد 136 درصدی، گفت : مانده مطالبات مدیریت زنجان 394 میلیاردریال است که با کاهش 5 درصدی نسبت به پایان سال، در حال حاضرNPL این استان معادل 79/. درصد با رقمی کمتر از عدد یک به خود اختصاص داده است.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000