مشکلات مالکیت خانه‌های فاقد سند در محلات کم برخوردار حل می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۸/۰۳
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دولت، اخیراً آیین‌نامه‌ای برای حل مشکل مالکیت خانه‌های فاقد سند در محلات کم برخوردار به تصویب رسانده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد مخبر در همایش توسعه و تحول اجتماع محور ۲۰۲۰ محله ضمن قدردانی از وزارت کشور، دستگاه‌های اجرایی، نهادهای مرتبط و ستاد طرح توانمندسازی محلات آسیب پذیر برای اجرای این طرح اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های اصلی طرح توانمندسازی محلات، برخورداری از یک مدل اجرایی مشخص است.

وی افزود: یکی از مشکلات معمول در اجرای طرح‌های مختلف این است که الگو و چارچوب مشخصی برای حرکت به سمت هدف وجود ندارد، اما در طرح توانمند سازی محلات، مدل و طرحی مشخص دنبال می‌شود که همین امر باعث موفقیت و رسیدن به اهداف مورد نظر خواهد بود.

معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: اگر مدلی مشخص و الگویی از پیش تعیین شده برای اجرای طرح‌ها در اختیار نداشته باشیم همه ظرفیت‌ها قابل شناسایی نیستند و در نتیجه تحقق اهداف آن طور که انتظار می‌رود اتفاق نخواهد افتاد.

مخبر جهادی بودن طرح توانمندسازی محلات را از دیگر ویژگی‌های این طرح برشمرد و خاطر نشان کرد: حرکت جهادی تجربه موفقی است که مهمترین و بارزترین ویژگی آن از خودگذشتگی و عدم توجه به منافع شخصی فعالان جهادی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در طرح توانمندسازی محلات ویژگی مهم جهادی بودن و از خودگذشتگی در تمامی شئون طراحی، اجرا و به کارگیری نیرو حاکم شده که امیدوارم شاهد موفقیت و تحقق تمامی اهداف تعیین شده در این طرح باشیم.

معاون اول رییس‌جمهور از طرح توانمندسازی محلات به عنوان اقدامی بر زمین مانده یاد کرد و افزود: خوشبختانه این طرح با همت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف با جدیت در حال اجرا و پیگیری است.

وی استعدادیابی را از دیگر ویژگی‌های طرح توانمندسازی محلات عنوان کرد و گفت: بسیاری از قهرمانان ورزشی و نخبگان کشور از محلات محروم و کم برخوردار بوده اند و این یعنی اگر به جوانان و نیروی انسانی در این محلات توجه کنیم و اگر برای آن‌ها برنامه داشته باشیم هر یک از این افراد می‌توانند برای کشور افتخار آفرین باشند.

مخبر از رئیس ستاد طرح توانمند سازی محلات خواست موضوع استعدادیابی را باجدیت در دستور کار این ستاد قرار دهد و تاکید کرد: معمولاً استعدادها در حین آموزش به افراد نمایان می‌شود که لازم است برای کشف استعدادها، به موضوع آموزش در محلات کم برخوردار بیش از پیش توجه شود.


کلید واژه ها


ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000