آیین نامه اجرایی اعطای سند به املاک تصرفی با اولویت حاشیه شهرها ابلاغ شد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۸/۰۷
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازافرینی شهری ایران اعلام کرد: آیین نامه اجرایی بند کاف تبصره ۱۱ قانون بودجه سال جاری برای اعطای سند به املاک تصرفی از سوی دولت ابلاغ شد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی در حاشیه نشست وزیر راه و شهرسازی با اعضاء کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مشهد اظهار داشت: آیین نامه اجرائی بند کاف تبصره 11 قانون بودجه سال جاری برای اعطای سند به املاک تصرفی با اولویت سکونتگاه‌های غیر رسمی یا همان حاشیه شهرها از سوی دولت ابلاغ شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت بازافرینی شهری اظهار داشت: ایران برای شتاب بخشی در ساخت واحدهای فرسوده و ناپایدار شورای عالی شهرسازی و معماری بسته‌های تشویقی برای ساخت این واحدهای مسکونی را ابلاغ کرد.

آیینی افزود: برای شتاب بخشی در ساخت واحدهای فرسوده و ناپایدار بسته‌های جامع تشویقی شامل تخفیف 50 درصد تا صدرصد رایگان وهمچنین در صدور پروانه با کمتراز یک ماه است.

وی گفت: برای بافت‌های فرسوده و ناپایدار تسهیلات بانکی همانند نهضت ملی مسکن بدون رعایت شرایط 4 گانه مبلغ 400 میلیون تومان وام اعطا می شود که 150 میلیون تومان بدون بهره است.

معاون وزیر راه وشهرسازی افزود: املاک فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) هم بجز دریافت 400 میلیون تومان مبلغ 200 میلیون تومان هم تسهیلات مازاد با نرخ 12 درصد بهره می برند.

آیینی گفت: از سیاست‌های تشویقی دیگر یک یا دو طبقه تراکم برای افرادی که معبر باز کنند، تسهیلات برای ایجاد کاربری‌های غیر مسکونی و تسهیلات در حوزه پارکینگ‌ها برای جلب مشارکت بخش خصوصی در بافت‌های فرسوده از شورای عالی شهرسازی و معماری به استانداران ابلاغ شده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000