سفر رییس بنیاد مسکن کشور به مناطق زلزله زده

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۰۸/۰۹
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان خوی از پایان احداث واحد‌های مسکونی تخریب شده تا ۲ ماه آینده خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از صداوسیما، نیکزاد رییس بنیاد مسکن کشور در سفر به شهرستان خوی از تعدادی از روستا‌های زلزله زده این شهرستان و روند ساخت و ساز و بازسازی واحد‌های مسکونی بازدید کرد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در گفتگو با خبر گزاری صدا وسیما گفت: براساس ارزیابی کارشناسان بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده خوی بیش از ۱ هزار ۱۰۰ واحد نیازبه نوسازی و احداث و ۴ هزار واحد نیزنیازبه تعمیر و مرمت دارند.

نیکزاد تصریح کرد: با عنایت رییس بنیاد مستضعفان کشور همه سیمان مورد نیاز بازسازی منطقه توسط این بیناد بصورت رایگان تامین شده و حال حمل به منطقه است.

وی گفت: عملیات آوار برداری در منطقه با همکاری بنیاد مسکن، شهرداری‌ها و خیران منطقه در مناطق روستایی به اتمام رسیده و در مناطق شهری نیز در مراحل پایانی است.

رییس بنیاد مسکن کشورافزود: برای بازسازی واحد‌های مسکونی تخریبی در شهر‌ها ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۵۰ میلیون تومان بلاعوض، و واحد‌های روستایی تخریب شده ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات و ۵۰ میلیون تومان بلاعوض در هیئت دولت تصویب شده است.

نیکزاد تصریح کرد: برای تعمیر واحد‌های مسکونی براساس ارزیابی خسارت‌ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات وتا سقف ۲۰ میلیون تومان بلاعوض در نظر گرفته شده است.

رییس بنیاد مسکن کشوربا بیان اینکه عملیات ساخت و ساز در تعدادی از روستا‌ها آغاز شده و اسکلت بندی نیز شروع شده است افزود: امروز بحث بازسازی مناطق سانحه دیده از سیل و زلزله اولویت اول مسئولان کشور است.

نیکزاد گفت: روند بازسازی در مناطق زلزله زده روند خوبی است و امید می‌رود تا دو ماه آینده مردم زلزله زده زیر سقف ایمن خانه خودبه آرامش کامل برسند.

وی از توجه ویژه رییس جمهور به مناطق زلزله زده هم خبر داد و افزود: نظام فنی روستایی، نظام فنی شهری، وزیر کشور، وزیر راه و شهر سازی، استاندار، فرماندار، نماینده مردم در مجلس و صدا وسیما از همان زمان وقوع زمین لرزه پای کار بودند که باید از همه تقدیرو تشکر شود.

عملیات ساخت و ساز و احدث ۱۰ درصد واحد‌های خسارت دیده از زلزله در مناطق روستایی خوی آغاز شده است..

مردم مناطق زلزله زده از روند تامین مصالح و کار ساخت و ساز ابراز رضایت می کنند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000