ایجاد شهر جدید خوارزمی ۵۰ کیلومتری جنوب شرق تهران

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۰/۰۴
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از ایجاد شهر جدید خوارزمی در ظلع شمالی جاده خاوران مطابق با مصوبات سال‌های ۹۱ و ۹۷ شورای عالی شهرسازی و معماری خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: طرح جامع شهر جدید خوارزمی در پنجاه کیلومتری جنوب شرق تهران واقع در پلاک ثبتی ۳ فرعی از ۱۲۲ اصلی شهرستان پاکدشت با مساحتی بالغ بر ۴۱۵ هکتار و جمعیت پذیری بیش از ۳۵ هزار نفر در آذر ماه سال جاری به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده است.

وی افزود: در راستای قانون جهش تولید مسکن تعداد ۱۱۴۴۸ واحد مسکونی در شهر جدید خوارزمی توسط شرکت عمران شهرهای جدید برای متقاضیان تایید نهایی شده پاکدشت عملیاتی خواهد شد.

محبت خواه تصریح کرد: شهر جدید خوارزمی در بیست کیلومتری شهر پاکدشت ساخته خواهد شد.

وی از برگزاری جلسات کارگروه امور زیربنایی (۴ جلسه) طی سالهای ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ و کار منظم و مستمر دبیرخانه شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان تهران برای تصویب طرح جامع شهر خوارزمی خبر داد.

محبت خواه در قسمت دیگری از صحبت هایش از شورای عالی شهرسازی و معماری خواست تصویب نهایی این طرح را هر چه سریعتر در دستور کار خود قرار بدهند تا شرکت عمران شهر های جدید بتواند بدون فوت وقت وارد فاز عملیاتی ساخت واحدهای مسکونی شود.

لازم به ذکر است قسمتی از اراضی شهر جدید خوارزمی معوض تعاونی های ۳۳ گانه تهران است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000