لزوم فعال سازی ستادهای نوسازی مساکن بافت فرسوده

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۰/۰۹
معاون قرارگاه جهادی نوسازی مسکن شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نوسازی ستادهای بازآفرینی شهری و نوسازی مساکن بافت فرسوده باید فعال شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از مهر، فرهاد قلی زاده در همایش نوسازی مساکن بافت فرسوده اظهار داشت: کوتاه کردن فرآیند صدور پروانه ساختمانی و ارائه تخفیفات در عوارض پروانه و خدمات مهندسی و بهره مندی از بسته‌های تشویقی جدید ارائه شده باعث جذب سرمایه گذارانو انبوه سازان در بافت‌های فرسوده خواهد شد.

وی تاکید کرد: بسته‌های تشویقی شهرسازی در شواری عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب و به تمام شهرداری‌ها ابلاغ شده و این امکان فراهم گشته شهرداری‌ها این مشوق‌ها را بر اساس شرایط شهر خود و پس از تصویب در کمیسیون ماده ۵، ارائه دهند.

اردشیر مدافع بهزادی سفیر نوسازی بم نیز در این نشست تاکید کرد: جلوگیری از بروز حادثه مهمترین مساله مورد تاکید است و باید قبل از بروز حادثه نسبت به نوسازی واحدهای مسکونی اقدام شود.

در راستای فرهنگ سازی و ایجاد وحدت رویه به منظور تسریع در نوسازی مساکن بافت فرسوده نشست سه روزه همزمان با سراسر کشور در شهرهای ارومیه، خوی و میاندوآب توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران با همکاری سفیران نوسازی شهر بم برگزار شد و در این نشست بر لزوم فعال سازی ستادهای بازآفرینی شهری و نوسازی مساکن بافت فرسوده در سطح استان تاکید شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000