احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال محقق می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان داشت: هم‌اکنون اراده جدی برای اجرای قانون جهش تولید مسکن در وزارتخانه راه و شهرسازی ایجاد شده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا رضایی‌کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ۱۲ دی در حاشیه نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی با موضوع بررسی اجرای قانون جهش مسکن در خصوص برنامه مجلس برای نظارت بر عملکرد بانک‌ها در ارایه تسهیلات اجرای قانون جهش تولید مسکن گفت: حدود یک ماهی که آقای مهرداد بذرپاش سکانداری وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفته است شاهد هستیم که اراده جدی برای اجرای قانون درحوزه مسکن در این دوره از مدیریت وزارتخانه ایجاد شده است.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارشی که امروز در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص مسکن از لحاظ کمی و کیفی توسط وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی ارایه شد نشان از اراده جدی وزارت راه و شهرسازی در اجرای قانون جهش تولید مسکن دارد و حاکی از آن است که هم‌اکنون وزارتخانه در مسیر درستی قرار گرفته است.

رضایی‌کوچی افزود: هم مجلس و هم دولت مصمم هستند تا سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور احداث شود که در خصوص مکانیزم‌های اجرای طرح نهضت ملی مسکن امروز در نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی درخصوص آن تصمیم‌گیری شد.

وی تصریح کرد: با مشوق‌هایی که در بافت فرسوده پیش‌بینی شده است طبیعی است که در بافت‌های فرسوده اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تولید و نوسازی مسکن شرایط مناسب‌تری دارد به لحاظ آنکه در آن بافت ها زیرساخت‌ها و روساخت‌های موردنیاز تامین است.

انتظارات مجلس از شبکه بانکی بعد از تغییرات در بانک مرکزی

رضایی کوچی مشخصا در خصوص همکاری بانک‌ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: در حال حاضر به غیر از بانک مسکن، بانک‌ها همکاری مناسبی ندارند.

رییس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: با تغییراتی که در بانک مرکزی انجام شده انتظار داریم تا بانک مرکزی به عنوان ناظر بر بانک ها همکاری بانک ها در حوزه تقویت منابع مالی طرح نهضت ملی مسکن تقویت شود.

وی افزود: در خصوص تامین اراضی نیز در این خصوص مشکلی وجود ندارد و زمین‌های موردنیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن احصا شده و در حال احصاست. همچنین اراضی دیگری نیز به محدوده شهرها الحاق شده است.

احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال محقق می‌شود

وی تصریح کرد: امید می‌دهیم که با شرایط فعلی وزارت راه و شهرسازی احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور محقق خواهد شد.

شورای عالی مسکن تشکیل شود

رضایی کوچی در جلسه کمیسیون عمران که با حضور وزیر راه و شهرسازی تشکیل شده بود، اظهار داشت: ما در قانون جهش تولید مسکن، همه اجزای تامین و تولید مسکن را پیش بینی کرده ایم و سوال ما این است که وزارتخانه تا چه اندازه توانسته زمین لازم را برای ساخت مسکن احصا کنند.

وی به موضوع افزایش قیمت مصالح مصالح ساختمانی نیز اشاره کرد وگفت: به طور مثال، میل گرد، سال گذشته ۱۱ هزار تومان بود و الان ۲۰ هزار تومان شده ضمن اینکه افزایش قیمت مصالح در قیمت تمام شده مسکن اثر گذار بوده است.

رییس کمیسیون عمران مجلس در ادامه با گلایه از عدم همکاری بانک‌ها برای اجرای قانون جهش تولید مسکن گفت: بر اساس این قانون قرار بود سال اول ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ارایه شود، اما به جز بانک مسکن مابقی بانک‌ها بیش از ۱۰ درصد به وظایف خود عمل نکرده اند.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000