آغاز ساخت ۲ هزار و ۲۰۰ مسکن یک طبقه و دوطبقه حیاط‌دار در پرند

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی با ساخت خانه‌های ویلایی حیاط دار رویکرد اصلی دولت سیزدهم در شهرهای جدید است.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدعلیرضا مکبری مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید در حاشیه بازدید از شهر جدید امیرکبیر گفت: در هشت شهر جدید کشور ساخت خانه‌های ویلایی و حیاط‌دار کلید خورده و یکی از برنامه‌های تحولی در وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم در حوزه مسکن، توجه به سبک و سیاق خانه‌سازی با مدل ایرانی- اسلامی است.

وی تاکید کرد: ساخت این مدل ساختمان‌سازی در شهرهایی که زمین به میزان ‌کافی وجود داشته باشد و از طرفی مورد تقاضای مردم باشد بدون شک انجام می‌شود و تاکنون نیز اقدامات مهمی در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید کشور اظهار داشت: در شهرهایی که با کمبود زمین مواجه هستیم به طور قطع، ساخت مسکن به صورت محدود در تراکم ارتفاع انجام می‌شود، تا تقاضای شهر جدید و مردم را بتوان مدیریت کرد.

مکبری ادامه داد : فلسفه ایجاد شهرهای جدید، سرریز، کنترل، توازن و گسترگی جمعیت در شهرهای مجاور کلانشهرها است تا بتوانند از ظرفیت و زیرساخت ها بیشترین بهره‌گیری را داشته باشند و این مهم باید مدنظر ویژه قرار گیرد که در این راستا تقاضای مردم مهم است چرا که تقاضای سکونت در این شهرها، فرآیند کار را تسریع می‌کند.

وی گفت: اکنون در خصوص ساخت خانه‌های ویلایی و حیاط دار در شهرهایی همچون پرند، پردیس و هشتگرد تقاضای خوبی وجود دارد و مردم در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند و درخواست سکونت دارند.

آغاز ساخت ۲ هزار و ۲۰۰ مسکن یک طبقه و دوطبقه حیاط‌دار در پرند

مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید کشور بیان کرد: اکنون در شهر پرند ساخت حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مسکن یک و دو طبقه به صورت مشارکتی حیاط‌دار و سه و چهار طبقه در مناطقی که زمین محدود است آغاز شده است.

مکبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت شهر جدید امیر کبیر، گفت: این شهر جدید از جمله شهرهایی است که با نگاه ویلایی‌سازی و توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی طراحی شده و باید در مرحله بعدی که عملیات ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی هدفگذاری شده، نمادها، هویت‌ها و مولفه‌های داخلی و خارجی به خصوص در نمای ساختمان‌ها مد نظر قرار گیرد.

مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی و فرهنگی شرکت عمران شهرهای جدید کشور یادآور شد: سقف خانه‌ها نباید به صورت شیروانی باشد چرا که نماد یک خانه حیاط‌دار، مولفه‌های ایرانی و کاشیکاری فیروزه‌ای است که امکان اجرای آن در این سبک خانه‌سازی وجود ندارد.

مکبری اظهار داشت: با اجرای طرح نهضت ملی مسکن، باید هویت شهر جدید امیرکبیر کامل شود و به عنوان شهر زیست پایدار شهری با مدل ایرانی و اسلامی مطرح باشد.

شهر جدید امیرکبیر در ۴۰ کیلومتری اراک مرکز استان مرکزی قرار دارد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000