پرداخت ۶۲۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از پرداخت ۶۲۶ میلیارد تومان تسهیلات بانکی متناسب با پیشرفت فیزیکی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابوالفضل مهدیار اظهار داشت: تاکنون عقد قرار داد تسهیلات بانکی برای پنج هزار و ۱۶۷ واحد طرح نهضت ملی مسکن به مبلغ قرار داد یک هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان انجام شده است که بر اساس پیشرفت فیزیکی ۶۲۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: سهمیه ساخت واحدهای مسکونی در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل در برنامه چهار ساله ۹۶ هزار و ۱۹۶ واحد است که تاکنون عملیات ساخت ۱۱ هزار و ۶۷۱ واحد آن آغاز شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: کل ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن در حوزه تحت پوشش این اداره کل ۱۳۰ هزار و ۵۲۳ متقاضی بوده است که از این تعداد ۲۸ هزار و ۹۵۳ متقاضی تایید نهایی شدند.

مهدیار با بیان اینکه از مجموع ۱۲ هزار و ۹۵۲ متقاضی که اقدام به واریز وجه در محدوده تحت پوشش این اداره کل کرده اند ۱۲ هزار و ۴۴۹ متقاضی به پروژه ها معرفی شده اند و مابقی نیز در حال انجام است، گفت: با تامین مالی متقاضیان و همچنین پرداخت تسهیلات، عملیات ساخت این واحدها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن استان یک طرح تحول آفرین است که بی تردید زمینه ساز رونق تولید و ایجاد اشتغال بیشتر در استان خواهد شد، گفت: اجرای این طرح مهم ملی در حوزه تحت پوشش این اداره کل با پیشرفت فیزیکی ۵۱ درصد اشتغال حدود ۱۰ هزار نفر را به همراه داشته است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان بیان کرد: زمین موردنیاز در همه شهرستان‌های استان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

مهدیار خاطر نشان کرد: هدف در طرح نهضت ملی مسکن این است که با یک کار کارشناسی و حساب‌شده در کنار توسعه مجتمع‌های مسکونی طبقاتی، توسعه افقی شهری را هم عملیاتی کنیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000