تدوین بسته سرمایه‌گذاری در ساخت برای شهرهای جدید

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام تدوین بسته سرمایه‌گذاری در ساخت برای شهرهای جدید، از برنامه ریزی برای ۱۸ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، از رفع موانع موجود برای تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از پیمانکاران و سازندگان باید توسط بانک‌های عامل اعتبارسنجی شوند که بعضا زمانبر است و در تلاش هستیم تا موانع موجود را برطرف و سرعت کار را بالا ببریم.

رفع موانع موجود برای تسریع در اجرای نهضت ملی شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به این پرسش که تاکنون برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید چه میزان زمین برنامه‌ریزی و تخصیص یافته است، اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۸ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید برنامه‌ریزی شده است.

پروژه ۳۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن پرند به زودی بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: شرکت عمران شهرهای جدید در دولت سیزدهم برخی از پروژه های نیمه تمام را وارد چرخه دوباره ساخت کرده است.

جعفری همچنین از بهره‌برداری پروژه ۳۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن در پرند در هفته‌های آتی خبر داد و گفت: نخستین واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید پروژه ۳۰۰ واحدی پرند است که به زودی افتتاح و بهره‌برداری خواهند شد. این واحدها حداکثر تا پایان سال بهره‌برداری می‌شوند.

تدوین بسته سرمایه‌گذاری در ساخت برای شهرهای جدید

وی تصریح کرد: سیاست شرکت عمران شهرهای جدید به این نحو است که همزمان با ساخت و بهره‌برداری از واحدهای مسکونی خدمات زیربنایی و روبنایی را نیز به شهروندان ارایه بدهد. با توجه به ظرفیت‌های اراضی و املاکی که در اختیار شرکت عمران شهرهای جدید است بسته های مشارکت در ساخت و سرمایه گذاری در ساخت در شرکت عمران شهرهای جدید فعال شده است.

جعفری ادامه داد: اولین دستور این است که از خود اراضی محدوده پروژه ‌ها استفاده کنیم و خدمات زیربنایی و روبنایی را سامان بدهیم. همزمان با اجرای پروژه‌های مسکونی شرکت عمران شهرهای جدید تلاش می‌کند تا خدمات زیربنایی و روبنایی را نیز به پیش ببرد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000