تکمیل و تحویل ۲۲ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر پردیس در بهار و تابستان ۱۴۰۲

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس با اعلام اینکه تا پایان سال جاری حدود ۸ هزار واحد مسکونی مهر با احتساب واحدهای فروش اقساطی شده تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود از تکمیل ۲۲ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر پردیس تا تابستان ۱۴۰۲ خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ابراهیم نظری‌نیا رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس در خصوص پروژه مسکن مهر پردیس و واحدهای باقیمانده، تکمیل و برنامه تحویل واحدها توضیحاتی ارایه کرد و گفت: در مجموع از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر ، شرکت عمران شهر جدید پردیس اجرای ۸۴ هزار و ۱۷۲ واحد را تعهد کرده بود که از سال ۱۳۹۱ احداث آنها در شهر جدید پردیس آغاز شد. تاکنون ۵۴ هزار واحد مسکونی مهر تحویل متقاضیان شده که عمده متقاضیان نیز در واحدهای خود ساکن شدند.

۷ هزار واحد فروش اقساطی شده تا پایان سال تحویل متقاضیان می‌شود

رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه حدود ۶۲ هزار واحد مسکونی مهر نیز فروش اقساطی شده است توضیح داد: فاصله واحدهای تحویل‌شده با فروش اقساطی شده حدود ۷ هزار واحد است. بنابراین ۷ هزار واحد هستند که فروش اقساطی کردند، اما نتوانستند واحدهای خود را تحویل بگیرند که در برنامه است تا این واحدها که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند تا پایان سال تکمیل وتحویل متقاضیان شوند.

نظری‌نیا توضیح داد: از مجموع ۳۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر ،حدود ۱۴ هزار واحد دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۹۵ درصد هستند که تاکنون به دلیل نواقص و بویژه نصبیات، زیرساخت‌ها و یا تکمیل نشدن اماده‌سازی‌هاو محوطه‌سازی‌ها تحویل نشده اند.

رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: طبق آخرین آمار، تاکنون حدود ۶۵ هزار واحد مسکونی مهر را افتتاح کردیم واز این تعداد ۵۴ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است. بدین معنا حدود ۱۳هزار واحد را افتتاح کردیم که هنوز نتوانستیم آنها را تحویل بدهیم.

تحویل ۸ هزار واحد از اینها تا پایان سال جاری برنامه‌ریزی کردیم

وی گفت: در برنامه است تا پایان سال با توجه به گشایش‌های مالی که برنامه ریزی و انجام شده است و با بهره‌مندی از منابع صندوق ملی مسکن همچنین با منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید پردیس تا پایان سال ۸ هزار واحد را تحویل بدهیم. با تحویل این ۸ هزار واحد تا پایان امسال (۱۴۰۱) تعداد واحدهای تحویلی به ۶۲ هزار واحد خواهد رسید.

تکمیل و تحویل ۲۲ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر در بهار و تابستان ۱۴۰۲

رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس توضیح داد: برای ۲۲ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر پردیس که برای سال آتی می‌ماند برنامه‌ریزی شده تا طی دو مرحله در بهار و تابستان سال آینده تکمیل و تحویل شود.

نظری‌نیا یادآور شد: لازم است ذکر کنم حدود ۸ هزار واحد از این واحدها، واحدهایی هستند که به دلیل داشتن معارض در موضوع زمین با حکم قضایی در سال‌های گذشته متوقف بودند و عملا این تعداد واحد از ابتدای سال ۱۳۹۹ شروع شد که پیشرفت فیزیکی این تعداد واحد حدود ۵۵درصد است و برنامه‌ریزی شده تا این تعداد واحد تا تابستان سال آینده تکمیل و تحویل شوند.

وی گفت: با تامین منابع مالی و کمک صندوق ملی مسکن بتوانیم این واحدها را تحویل متقاضیان بدهیم و بتوانیم برنامه‌ای را که برای تولید مسکن داریم محقق کنیم.

رییس هیات‌مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس تصریح کرد: در مجموع پیشرفت فیزیکی مناسب است و با تامین منابع مالی جهشی در تکمیل واحدهای مسکونی آغاز شده که امیدوار هستیم تا این روند تداوم داشته باشد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000