دکتر عسکری در برنامه «میز اقتصاد» مطرح کرد:

رشد ۱۷۰ درصدی پرداخت تسهیلات بانک مسکن در سال ۱۴۰۱

سرپرست بانک مسکن از رشد 170 درصدی پرداخت تسهیلات این بانک در سال 1401 خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، دکتر علی عسکری سرپرست بانک مسکن در برنامه «میز اقتصاد» شبکه خبر با اشاره به عملکرد این بانک در طرح نهضت ملی مسکن گفت: بانک مسکن از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که نسبت به سال قبل تقریبا بیش از 170 درصد پرداخت کلی اعتبارات و تسهیلات این بانک افزایش داشته است.

سرپرست بانک مسکن افزود: بانک مسکن در سال جاری نسبت به انعقاد قرارداد 201 هزار و 704 واحد مسکونی ذیل طرح نهضت ملی مسکن به مبلغ بیش از 68 هزار میلیارد تومان اقدام کرده است. از تعداد 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات کلی که بانک مسکن در سال جاری پرداخت کرده است بخشی از آن به طرح نهضت ملی مسکن و بخش‌های دیگر مربوط به باقیمانده طرح مسکن مهر ، بافت فرسوده که ذیل قانون جهش تولید مسکن تعریف می‌شود و مواردی چون مسکن یکم، مرابحه، خرید، ودیعه مسکن و ... می‌شود.

وی تصریح کرد: از 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات کلی که بانک مسکن در سال 1401 پرداخت کرده است بیش از 92 درصد آن مربوط به بخش مسکن و سایر موارد نیز شامل تسهیلاتی همچون قرض الحسنه ازدواج، فرزندآوری و ... می‌شود.

دکتر عسکری در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه میز اقتصاد گفت: سهمیه بانک مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در سال اول 63 هزار میلیارد تومان و در سال دوم نیز 81 هزار میلیارد تومان است که بانک مسکن به عمده تعهدات خود در سال اول اجرای طرح نهضت ملی مسکن که از دیماه سال 1400 اجرای آن آغاز شده، عمل کرده است.

وی افزود: 449 هزار متقاضی به بانک مسکن معرفی شده و از این تعداد بیش از 202 هزار نفر متقاضی به بانک مراجعه و افتتاح حساب کرده‌اند و پرونده آنان در بانک در مراحل مختلف ثبت‌نام تا اعطای تسهیلات به صورت مرحله‌ای قرار دارد و عمدتا واحدهای مسکونی در مرحله اسکله و سفت کاری قرار دارند و حتی برخی از آنان به مرحله نازک کاری رسیده است.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000