افتتاح ۵۲ پروژه روبنایی، زیربنایی و فضای شهری شرکت بازآفرینی شهری در دهه‌فجر

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
محمد آئینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از افتتاح و بهره‌برداری ۵۲ پروژه زیربنایی، روبنایی، فضای شهری در دهه فجر سال جاری خبر داد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص برنامه افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت بازآفرینی شهری ایران در دهه فجر توضیح داد: در حوزه خدمات روبنایی، زیربنایی و فضای شهری در مجموع ۵۲ پروژه در دهه فجر توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه‌ها شامل ۱۹ پروژه خدمات روبنایی، ۴ مدرسه، ۳ درمانگاه، ۶ کتابخانه، ۵ ورزشگاه و یک کلانتری است که حدود ۱۸ هزار و ۵۹۶ متر زیربنا دارد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ادامه داد: در بخش توسعه فضای شهری نیز شرکت بازآفرینی شهری ایران بیش از ۳۰ هکتار که شامل ۶ پارک و فضای تفریحی و سبز است را آماده بهره‌برداری دارد. در بخش ساماندهی معابر و توسعه فضای شهری نیز ۲۴ پروژه که بالغ بر ۲۶۷ هکتار سطح آن است و در حال اتمام است و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

آئینی توضیح داد: در دهه فجر حدود ۱۵.۵ کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در قالب سه پروژه در مناطق هدف بازآفرینی شهری انجام شده توسط شرکت بازآفرینی شهری بهره‌برداری می‌شود. علاوه بر اینها، شرکت بازآفرینی شهری ایران در قالب توزیع قیر رایگان بهسازی و آسفالت معابر خاکی در محلات هدف بازآفرینی شهری برای یک هزار و ۲۱۰ کیلومتر طول در ۳۷۵ شهر در برنامه قرار داده است که عملیات اجرایی بیش از ۵۰۰ کیلومتر طول تا دهه فجر انجام و مابقی پس از بهبود شرایط آب و هوایی حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه برای سالروز آزادی خرمشهر به بهره‌برداری خواهد رسید.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000