عسکرپور در گفت‌وگو با هیبنا:

بیش از ۴۰۰ هزار فقره تسهیلات در سال جاری از سوی بانک مسکن اعطا شده است

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: بانک مسکن در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۰۰ هزار فقره تسهیلات به مبلغ بیش از ۱۰۷ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است.
پایگاه خبری بانک مسکن

صابر عسکرپور عضو هیات مدیره و معاون امور مالی بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا با بیان این مطلب که رقم کل تسهیلات اعطایی این بانک در سال جاری با رشد قابل توجهی روبرو شده است، گفت: بانک مسکن همکاری و هماهنگی ویژه‌ای با اهداف دولت سیزدهم داشته و این موضوع سبب شده تا تسهیلات اعطایی این بانک تا پایان دی‌ماه سال جاری از رقم 107 هزار میلیارد تومان بگذرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش 144 درصدی را نشان می‌دهد.

عسکرپور با بیان اینکه بانک مسکن در سال جاری 419 هزار و 605 فقره تسهیلات به متقاضیان اعطا کرده است، گفت: رقم کلی تسهیلات بانک مسکن که عدد قابل توجهی است یک فرآیند رو به جلو تسهیلات‌دهی در این بانک را نشان می‌دهد. بر همین اساس تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی طی 10 ماهه سال جاری در این بانک بیش از 61 هزار میلیارد تومان است که در مقایسه با این نوع تسهیلات در دوره مشابه سال قبل با افزایش 347 درصدی روبرو بوده است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن افزود: این فرایند تسهیلات‌دهی نشان می‌دهد علاوه بر اینکه بانک مسکن در حوزه تخصصی خود به ویژه ذیل طرح نهضت ملی مسکن به وظایف خود عمل کرده است، بلکه این بانک در سایر حوزه‌ها از جمله تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، اشتغالزایی، فرزندآوری و ... نیز مشارکت مناسبی داشته است.

عسکرپور با بیان اینکه بیش از 90 درصد تسهیلات‌دهی بانک مسکن در سال 1401 در حوزه مسکن بوده است، تصریح کرد: بانک مسکن نشان داده که به واقع یک بانک تخصصی است و الگوی مناسبی در این زمینه با تسهیلات‌دهی در بخش مسکن و همراهی با برنامه‌های دولت در بخش مسکن از خود ارایه داده است. این میزان تسهیلات‌دهی علاوه بر راهبری مدیریتی، تلاش و پشتوانه کاری بدنه و کارکنان بانک مسکن را می‌طلبد که به خوبی این امر در بانک مسکن نمود دارد.

معاون امور مالی بانک مسکن اظهار کرد: نه تنها در بخش طرح نهضت ملی مسکن که روند تشکیل پرونده و افتتاح حساب تا تامین مالی طرح‌ها به خوبی در بانک انجام می‌پذیرد، بلکه در سایر بخش‌ها نیز تسهیلات‌دهی در این بانک با شتاب مناسبی در حال اجراست که شاهد اعطای بیش از 400 هزار فقره تسهیلات و پرداخت بیش از 107 هزار میلیارد تومان به طور کلی در 10 ماهه سال 1401 هستیم.

وی با اشاره به نیاز انباشته کشورمان در بخش مسکن گفت: تامین مالی بخش مسکن در کشور از مجرای بانک تخصصی چون بانک مسکن هم باعث شفاف‌شدن اجرای پروژه‌ها در این حوزه می‌شود و هم آنرا ساختارمند می‌سازد و از سوی دیگر با توجه به عارضه تورم در حوزه مسکن، سرعت مناسب تسهیلات‌دهی بانک نیز تاحدودی به برطرف کردن نیاز بازار مسکن و ایجاد تعادل در این حوزه کمک می‌کند که باید سایر مراحل اجرای پروژه‌ها نیز تسهیل شود.

عسکرپور تصریح کرد: بخش مسکن نیاز به کمی صبر و شکیبایی برای اجرای پروژه‌ها و مشاهده ملموس نتایج دارد اما در این حیطه علاوه بر تامین مالی که بسیار مهم و حیاتی است باید سرعت ساخت مسکن با تکیه بر صنعتی‌سازی افزایش یابد تا به حد نصاب استاندارد برای ساخت مسکن برسیم و نیاز انباشته بازار را نیز به خوبی پاسخ دهیم.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000