تسهیلات ۲۵۰ و ۳۰۰ میلیون تومانی به واحدهای روستایی و شهری زلزله‌زده پرداخت می‌شود

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اتمام آواربرداری‌ها تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: هم‌اکنون پرداخت تسهیلات برای واحدهای تعمیری آغاز شده است و تلاش می کنیم تا واحدهای مسکونی زلزله زده در نیمه اول سال آتی تکمیل شود.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید جودی معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص روند ارایه تسهیلات به زلزله‌زدگان خوی و همچنین امدادرسانی‌ها با توجه به بارش برف شدید توضیحاتی را ارایه کرد و گفت: آواربرداری در مناطق زلزله‌زده با وجود بارش برف در حال انجام است. همچنین با توجه به اینکه مصوبه دولت برای پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان تصویب شده انتظار می‌رود تا روند بازسازی تسریع شود.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی توضیح داد: طبق مصوبه دولت مقرر شده تا به هر واحد روستایی تخریب شده ۲۵۰ میلیون تومان و به هر واحد شهری تخریب شده ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۵ درصد پرداخت شود. همچنین بلاعوض های مصوب شده که شامل اسکان موقت، معیشتی و مسکن است برای هر واحد ۱۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.

برنامه بنیاد برای تکمیل واحدهای زلزله زده خوی در نیمه نخست سال ۱۴۰۲

جودی از اسکان زلزله زدگان شهری در چادر خبر داد و افزود: هم‌اکنون پرداخت تسهیلات برای واحدهای تعمیری آغاز شده است و تلاش می کنیم تا واحدهای مسکونی زلزله زده در نیمه اول سال آتی تکمیل شود.

وی یادآور شد: هم‌اکنون ستادهای معین آذربایجان‌شرقی، اردبیل و زنجان در استان آذربایجان غربی مستقر هستند و عملیات آواربرداری در حال انجام است. پیش‌بینی می‌شود با توجه به ابلاغ تسهیلات از سوی دولت و همچنین استقرار نیروها و ماشین‌آلات در مناطق زلزله زده، کارآواربرداری و تعمیر واحدهای همراه با بازسازی سرعت مناسب‌تری پیدا کند.

گفتنی است، زلزله خوی ۸ بهمن ماه سال جاری (۱۴۰۱) در عمق ۷ کیلومتری زمین و در ۶ کیلومتری خوی رخ داد که خسارات مالی و جانی بر جای گذاشت. بر اساس برآوردها در زلزله ۵.۹ خوی که ۸ بهمن ماه سال جاری رخ داد، یکهزار و ۷۵۰ واحد مسکونی تخریب شد که نیاز به بازسازی دارند و ۷ هزار و ۵۰۰ واحد دچار آسیب و نیازمند تعمیرات شناسایی شد.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000