ابلاغ بسته جدید تشویقی شرکت بازآفرینی نوسازی بافت‌های ناکارآمد را در محلات افزایش می دهد

دسته بندی : اخبار مسکن
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران بسته جدید ۱۹ بندی ابلاغی وزیر راه و شهرسازی به استانداران را زمینه ساز افزایش سرعت مشارکت ساکنان بافت های ناکارآمد و سرمایه گذاران و توسعه گران برشمرد.
پایگاه خبری بانک مسکن

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران بسته جدید نوسازی بافت های فرسوده را محرک قوی و تسریع کننده موضوع بازآفرینی برشمرد و تصریح کرد: نوسازی موضوعی چند وجهی است که مسائل کالبدی، اجتماعی و فرهنگی را در بر می گیرد و بسته جدید یک سیاست موزون و متوازن برای ارتقای خدمات در محلات ناکار آمد شهری است.

وی گفت: اینکه بتوانیم هزینه تمام شده ساخت را در محلات کاهش بدهیم به موفقیت نائل شده ایم و سرمایه گذاران و مردم در این صورت از بسته استقبال خواهند کرد.

محبت خواه نقش شهرداری ها را در کاهش زمان اعطای پروانه اساسی و مهم برشمرد و گفت : اگر همه نهادهای ذی مدخل دست به دست هم بدهند و بتوانیم فرآیندهای اداری را با سرعت بیشتری انجام بدهیم این مساله خودش یک مشوق بزرگ در نوسازی است

محبت خواه گفت: مصوبه جدید تراکم تشویقی و امکان کاهش ضریب تامین پارکینگ را در نظر قرار داده است که محرک خوبی است.

وی در پایان تصریح کرد: بازهم سیاستگذاری های بعدی در سرعت نوسازی و تشویق ساکنان بافت های فرسوده نقش موثری خواهد داشت.ارسال نظر

تعداد کاراکتر 0 از 4000